وکیل طلاق

وکیل برای طلاق

وکیل طلاق به شخصی گفته می شود که پروانه وکالت خود را اخذ کرده و حال به صورت تخصصی در زمینه امور طلاق و دعاوی خانواده فعالیت می کند. وکیل طلاق وظیفه دارد مشاوره های حقوقی منظمی به موکل خود دهد، دادخواست و لایحه و شکواییه تنظیم نماید و همینطور به نیابت از موکل خود در جلسات دادگاه حضور داشته باشد.

وظایف وکیل طلاق در یک نگاه

از آنجایی که سوالات زیادی در مورد وظایف وکیل طلاق پرسیده می شود قصد داریم در این زمینه یک سری اطلاعات جالب در اختیار شما قرار دهیم. اولین و مهمترین وظیفه وکیل طلاق دادن مشاوره حقوقی به موکل است. به هر حال زمانی که زن و مرد تصمیم به متارکه می گیرند، می بایست نسبت به حق و حقوق خود در زمینه مال و اموال، مهریه، حضانت فرزند و … اطلاعات کامل داشته باشند. دادن مشاوره حقوقی به موکل سبب می شود تا او در تصمیمات خود اشتباه نکند و همه جوانب را به دقت بسنجد.

موضوع مهم دیگر تخصص وکیل در تنظیم دادخواست و لایحه و در نهایت شکواییه است. تنظیم گواهی های مذکور باید با دقت بالا صورت بگیرد تا فرآیند دادرسی به دقت دنبال شود. در واقع تا زمانی که ثبت دادخواست اصولی و دقیق نباشد دادرسی آغاز نمی شود. بسیاری از وکیلان تسلط کافی برای تنظیم دادخواست ندارند. برخی از وکیلان به قوانین جدید در زمینه تنظیم لایحه آگاه نیستند و همه این مسائل باید به دقت ارزیابی شود.

وکیل طلاق وظیفه دارد به نیابت از موکل خود تا ختم دادرسی در دادگاه حضور داشته باشد. دقت کنید هر نوع تجدید نظر خواهی و یا واخواهی و اعتراض در این زمینه از وظایف مهم وکیل محسوب می شود. در صورتی که رای دادگاه به نفع موکل نباشد، وکیل باید پروسه اعتراض را دقیق و اصولی طی نماید.

از سوی دیگر یک وکیل وظیفه دارد، قوانین و چارچوب های مهمی که جهت حضور در مراجع قضایی و شبه قضایی است را به طور دقیق دنبال کند. وکیل طلاق در ابتدا صفر تا صد پرونده طلاق را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

وکیل طلاق (12)
وکیل طلاق (12)

مهمترین ویژگی های وکیل طلاق متخصص

دعاوی خانوادگی روز به روز بیشتر می شود و این موضوع نشان از الزام تخصص وکیل در امور مربوط به طلاق است. اولین و مهمترین ویژگی وکیل طلاق، این است که دانش و تجربه کافی در مورد قوانین طلاق داشته باشد. در واقع او باید پرونده های مختلفی را مطالعه کرده باشد و تجربه وی در خصوص دعاوی خانواده زیاد باشد. وکیل خوب کسی است که درک درستی از مشکلات شما داشته باشد یعنی ذهنیت او کاملاً واقع بینانه و به دور از احساس یا انتقام باشد. گاه فرد یک تصمیم احساسی می گیرد و در چنین شرایطی وکیل باید عواقب تصمیم گرفته شده را به شخص اعلام نماید تا او بتواند تصمیمات بهتری بگیرد.

مهمترین ویژگی یک وکیل انتخاب راه درست و پیش بینی دعاوی احتمالی آینده است. در واقع او باید مدیریت حقوقی یک دعوا را به شکل قانونی دنبال نماید.

وکیل باید به همه صحبت های شما گوش دهد، صبور باشد و یادداشت برداری نماید. در صورتی که سوالی دارید می بایست از او بپرسید و البته که نیاز است تا در 24 ساعت اول پاسخگوی تماس شما باشد. به هر حال شفاف سازی پرونده بسیار پر اهمیت است و باید همه جوانب با دقت سنجیده شود.

وکیل طلاق (13)
وکیل طلاق (13)

چطور بهترین وکیل طلاق را بشناسیم؟

برای پیدا کردن وکیل طلاق خوب و کاربلد در ابتدا باید تخصص او را به طور دقیق بررسی کنید. وکیلی که انتخاب می کنید باید در زمینه طلاق و دعاوی خانواده تخصص داشته باشد نه سایر موارد! گاه یک وکیل بدون تخصص در زمینه طلاق و دعاوی خانواده اقدام به فعالیت در امور طلاق می کند که در نهایت مشکلساز می شود. وکیل طلاق می بایست به چم و خم طلاق و دعاوی خانوادگی تسلط کافی و کامل داشته باشد. او باید در دادگاه های خانوادگی مختلف شرکت کرده باشد.

وکیل طلاق متخصص باید اعتبار خوبی داشته باشد. معتبر بودن وکیل سبب می شود تا نظر دادگاه نیز نسبت به پرونده تغییر کند. وکیلانی که اعتبار خوبی ندارند و یا پرونده های ناموفق زیادی داشته اند معمولاً با مشکل روبرو می شوند.

قابل اعتماد بودن یک وکیل بسیار مهم است. وقتی صحبت از طلاق می شود نیاز به ارائه یک سری مسائل شخصی زندگی خواهد بود. مثلاً باید اسم و سن فرزندانتان و حتی جدول زمانی زناشویی نیز ارائه شود. سطح فعالیت ها، تغییرات و نوع شغل هر فرد می بایست در اختیار وکیل قرار بگیرد. در این راستا امین بودن وکیل طلاق بسیار مهم است.

وکیل طلاق (2)
وکیل طلاق (2)

قوانین جدید طلاق از طرف زن

به طور کلی حق طلاق با مرد است بنابراین اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد نیاز است یک سری قوانین به دقت رعایت شود.

یکی از دلایلی که به واسطه آن زن امکان درخواست طلاق دارد، ماده 1129 قانون مدنی مبنی بر عدم پرداخت نفقه از سوی همسر است. زن می بایست ثابت نماید که شوهر وی در پرداخت نفقه امتناع می کند. در این حالت وکیل طلاق می تواند پرونده طلاق را به جریان بیندازد و دادگاه نیز مرد را مجبور به طلاق می کند. حال اگر مرد خود اقدام برای طلاق نکند در نهایت تصمیمات لازم از سوی دادگاه گرفته شده و اقدامات لازم برای اجرای صیغه طلاق و امضای سند طلاق انجام می شود. میزان نفقه و مدت زمان پرداخت نفقه از مواردی است که توسط وکیل سنجیده می شود. در واقع گاه زیاده خواهی زن مطرح بوده و این موضوع به معنی عدم پرداخت نفقه نیست. میزان درآمد مرد و شرایط زندگی زوجین بررسی می شود.

وکیل طلاق (1)
وکیل طلاق (1)

بررسی عسر و حرج زن توسط وکیل طلاق

یک سری قوانین مهم دیگر وجود دارد که سبب می شود تا زن بتواند پروسه طلاق را بهتر طی نماید. مثلاً اگر زندگی با مشقت زیادی همراه باشد طبق ماده 1130 قانون مدنی زن این حق را دارد که توسط بهترین وکیل طلاق و از طریق دادگاه به زندگی خود خاتمه دهد. این موضوع مشمول عسر و حرج می شود. برای اینکه مصداق عسر و حرج به طور دقیق تر مشخص شود می بایست از بهترین وکیل طلاق کمک بگیرید و سعی کنید بررسی های لازم را داشته باشید.

اولین موردی که معمولاً بررسی می شود غیبت طولانی مدت شوهر است. در صورتی که زوج یا مرد حداقل 6 ماه متوالی در یک سال بدون عذر موجه منزل را ترک کرده باشد در نهایت زن می تواند اقدام برای طلاق نماید.

موضوع دیگری که شامل قانون 1130 عسر و حرج می شود اعتیاد زوج به مواد مخدر است. البته مصرف بی رویه مشروبات الکلی نیز از مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرد. منظور از اعتبار به مواد مخدر و مشروبات الکلی به میزانی است که در امور خانوادگی خلل ایجاد نماید. در این صورت زوج می بایست توسط پزشک معاینه شده و مشخص شود که اعتیاد داشته و می بایست پروسه ترک اعتیاد را طی نماید. در صورتی که زوج به تعهد خود عمل نکند و یا اقدام به مصرف مجدد نماید در نهایت شرایط طلاق برای زن تا حدودی فراهم می شود.

در صورتی که زوج محکوم به حبس برای مدت زمان 5 سال یا بیشتر شده باشد نیز شامل قانون مذکور می شود. در نهایت اگر زوج به بیماری های صعب العلاج روانی مبتلا باشد در صورتی که زندگی مشترک را مختل سازد نیز وکیل طلاق می تواند پیگیری های لازم را انجام دهد.

وکیل طلاق (7)
وکیل طلاق (7)

تسلط وکیل طلاق بر روی شروط دوازده گانه

وکیل طلاق می بایست تسلط کامل بر روی شروط مندرج در عقدنامه داشته باشد. در این صورت زن می تواند دادخواست طلاق دهد. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که هر یک از شروط نکاح پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد به این ترتیب بسیار مهم است تا بتوانید مراجعه و مشاوره های لازم با وکیل متخصص صورت بگیرد و همه قوانین رعایت شود.

در صورتی که حق طلاق شرط ضمن عقد برای زن باشد نیز وکیل کمک می کند تا پروسه طلاق به خوبی طی شود. البته دقت کنید داشتن حق طلاق به طور کلی شامل ماده و قوانین مختلفی است که در نهایت می تواند مسائل مربوط به خود را داشته باشد.

وکیل طلاق (6)
وکیل طلاق (6)

مراحل رسیدگی درخواست طلاق از سوی زن

در صورتی که زن تقاضای طلاق داشته باشد می بایست یک سری مراحل را طی کند تا بتواند به کمک وکیل طلاق بدون ضرر مالی و احساسی به نتیجه درست برسد. اولین مرحله مراجعه به مشاور خانواده و روانشناس است. در واقع پس از اینکه اختلاف بین زوجین تشخیص داده شد، زن یا شوهر و یا هر دو می بایست به کارشناس آسیب شناسی روابط زوجین مراجعه نمایند.

پس از آن باید مراجعه به وکیل متخصص خانواده صورت بگیرد. در واقع مراجعه به مشاور خانواده در نهایت شما را به این نتیجه می رساند که بتوانید پروسه طلاق را بدون هیچ سهل انگاری دنبال کنید. وکیل می تواند حقوق و قوانین مورد نظر را به شما اعلام نماید. همینطور شرایط به صورتی است که بتوانید پیگیری های لازم را داشته باشید و جلسات رسیدگی به طلاق را دنبال کنید.

پس از آن نیاز به مراجعه به دفاتر قضایی و تقدیم دادخواست خواهد بود. مشخص کردن دلیل طلاق و همینطور درخواست آن سبب می شود تا همه جوانب به خوبی سنجیده شود. تنظیم دادخواست طلاق معمولاً بر عهده وکیل است و شخص دخالتی در این راستا ندارد.

در گام بعدی می بایست پرونده های خانوادگی پیش از رسیدگی به دادگاه برای رسیدن به سازش و آشتی به شورای حل اختلاف ارسال شود. در دادگاه خانواده قاضی می بایست جلسه تشکیل دهد تا دلایل زن و همینطور دفاعیات مرد مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت توضیحات وکیل طلاق می تواند روند پیگیری پرونده را سرعت بخشد.

وکیل طلاق (9)
وکیل طلاق (9)

بررسی شکایت و اعتراض توسط وکیل طلاق

قابلیت اعتراض و شکایت در مراجع عالی تر در دادگاه خانواده برای زن در نظر گرفته شده است. مرحله اول مربوط به تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدیدنظر استان است که می بایست وکیل طلاق به دقت این موضوع را بررسی نماید. مورد بعدی فرجام خواهی در دیوان عالی است که می بایست بر اساس شرایط زندگی طرفین ارزیابی شود. این موارد پیش از اجرای صیغه طلاق و ثبت آن صورت می گیرد. در واقع پس از صدور حکم طلاق زن سه ماه زمان در نظر گرفته می شود تا زن برای اجرای صیغه طلاق به دفترخانه مراجعه نماید. البته بررسی گواهی عدم بارداری نیز بر عهده وکیل طلاق است و باید در زمان دقیق دنبال شود.

وکیل طلاق (3)
وکیل طلاق (3)

مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف زن

یکی دیگر از مواردی که توسط وکیل طلاق مورد بررسی قرار می گیرد مدارک لازم برای طلاق است. در صورتی که زن خواستار طلاق باشد، مهمترین مدرک، اسناد و اطلاعاتی است که ثابت نماید زن حق طلاق دارد. در واقع این اسناد به عنوان دلایل و منضمات دادخواست طلاق به دادگاه مورد نظر تسلیم می شود. ملاحظه و استناد این مدارک می بایست با دقت بالایی صورت بگیرد. فرض کنید مرد دچار اعتیاد است به طوری که از نظر روحی و روانی از تعادل کافی برخوردار نیست. از سوی دیگر زن مورد ضرب و شتم مرد قرار می گیرد. برای اثبات این موارد به دادگاه نیاز به تنظیم یک سری مدارک است و وکیل طلاق در چنین شرایطی به زن کمک خواهد کرد. علاوه بر مدارک یاد شده نیاز به ارائه یک سری مدارک جدیدتر خواهد بود.

مثلاً نیاز به شناسنامه و کارت ملی زوج و زوجه است. عقد نامه یا سند ازدواج از دیگر مواردی است که توسط دادگاه بررسی می شود. در صورتی که درخواست طلاق توسط زن با مشارکت وکیل طلاق صورت بگیرد باید وکالتنامه وکیل نیز ضمیمه پرونده شده باشد تا رسیدگی از سوی دادگاه به دقت انجام شود.

بسیاری از بانوان در زمان طلاق مدعی به باکره بودن هستند. در این راستا نیاز به گواهی پزشکی قانونی است که این موضوع را ثابت نماید. تهیه همه این مدارک، در پروسه طلاق، که به نوبه خود پروسه تلخی است، کار دشواری است. بنابراین وجود وکیل طلاق سبب می شود تا فردی متخصص به عنوان نماینده بتواند مسیر را به درستی پیش ببرد و به نتیجه برسد. در صورتی که بحث مهریه مطرح باشد وجود وکیل بسیار پر اهمیت خواهد بود.

وکیل طلاق (5)
وکیل طلاق (5)

مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف مرد

اگر از وکیل طلاق سوال کنید که درخواست طلاق از سوی مرد به چه صورت است؟ پاسخ این خواهد بود که بر اساس قانون مدنی، حق طلاق با مرد است و او هر زمانی که بخواهد به دادگاه مراجعه می کند و تشریفات لازم را پشت سر می گذارد. اما موضوع این است که درخواست طلاق از سوی مرد می بایست با پرداخت کلیه حقوق مالی زنان صورت بگیرد. یعنی زن حق دریافت مهریه، اجرت المثل، نصب اموال و سایر موارد را دارد! در این حالت وجود وکیل طلاق کمک می کند تا مسیر هموارتر شود. روال کار به این صورت است که مرد می بایست دادخواست طلاق را به دادگاه بدهد. پس از بررسی های صورت گرفته تکلیف حقوق مالی مشخص می شود و اجازه طلاق به مرد داده می شود. گواهی عدم سازش و همینطور سندی که حقوق مالی زن را تایید کند موارد مهم در امر طلاق محسوب می شوند.

برای تنظیم مدارک طلاق می بایست از یک وکیل خبره کمک بگیرید. در ابتدا می بایست شناسنامه و کارت ملی زوج و همینطور عقدنامه ارائه شود. نیاز به ارائه وکالتنامه در صورت مشارکت وکیل طلاق خواهد بود. وکیل طلاق در این شرایط کمک می کند تا مشاوره های پیش از طلاق به بهترین شکل صورت بگیرد و هیچ مشکلی ایجاد نشود.

وکیل طلاق (4)
وکیل طلاق (4)

شرایط طلاق در صورت خیانت زن

آقایان زیادی به وکیل طلاق مراجعه می کنند و مدعی هستند که به دلیل خیانت همسر خود قادر به ادامه زندگی و به نوعی بخشش نیستند و سوالشان این است که با وجود اثبات خیانت باز هم قوانین پرداخت مالی مدنظر قرار می گیرد؟

اولین گام اثبات خیانت زن به دادگاه است. در صورتی که مرد نتواند این کار را به درستی انجام دهد، زن می تواند ادعای حیثیت نماید. برای اثبات خیانت زن، وکیل طلاق به شما کمک زیادی خواهد کرد. اولین روش اقرار زن به خیانت در محضر دادگاه است. این کار با ترفندهایی که از سوی وکیل طلاق انجام می شود تا حدودی قابل اثبات است. در صورتی که زن اقرار به خیانت در دادگاه نکند، نیاز به ارائه یک سری مدارک و شواهد است که خیانت زن را نشان دهد. مثلاً جمع آوری، عکس، فیلم و … از مواردی است که قطعاً باید به طور دقیق مدنظر قرار بگیرد. وکیل طلاق به مرد کمک می کند تا پروسه جمع آوری عکس و فیلم را با بهترین ترفندها را دنبال نماید.

در این شرایط شهادت 4 مرد عاقل و بالغ برای اثبات خیانت زن نیز راهگشا خواهد بود. بسیاری از شاهدان به دلیل عدم اطلاعات کافی و به نوعی ترس، از شهادت فرار می کنند. در این حالت وکیل کمک می کند تا شفاف سازی صورت بگیرد و ابهامات شاهدان را برطرف می سازد.

تحقیقات محلی برای بررسی وقوع خیانت از دیگر مواردی است که می بایست به طور دقیق ارزیابی شود. مدارک جمع آوری شده در این زمینه کمک می کند تا همه چیز اصولی باشد.

وکیل طلاق (10)
وکیل طلاق (10)

وظایف وکیل برای ثبت طلاق به دلیل خیانت زن

برای اجرای طلاق به دلیل خیانت زن یک سری مراحل باید طی شود و از آنجایی که معمولاً خیانت بسیار موضوع تلخی است و مرد با تجربه این موضوع بسیار حال ناخوشایندی را حس می کن بهتر است همه جوانب توسط وکیل صورت بگیرد:

اولین مورد تنظیم دادخواست طلاق توسط مرد است که به کمک وکیل طلاق صورت می گیرد تا بدون ایراد باشد.

نیاز به ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیکی است. ثبت دادخواست باید با دقت کافی و بر اساس شرایط ثبت دنبال شود.

نیاز به ارائه یک سری مدارک و شواهد خواهد بود که می بایست به همراه دادخواست طلاق به دادگاه ارائه شود.

حضور طرفین در جلسات دادرسی بسیار مهم است و مدارک لازم باید بررسی شود. این کار نیز توسط وکیل طلاق با کمترین ایراد همراه خواهد بود.

می بایست حقوق مالی زن مثل مهریه، حضانت فرزندان و .. تعیین و تکلیف شود. البته از یاد نبرید که بررسی حقوق مالی زن مثل مهریه و حضانت فرزند پروسه بسیار طولانی است.

زمانی که حکم طلاق توسط دادگاه صادر شد درخواست فرجام خواهی توسط زن دنبال می شود.

تایید حکم طلاق و مراجعه به محضر نیز کمک می کند تا صیغه طلاق جاری شود.

وکیل طلاق (8)
وکیل طلاق (8)

شرایط پرداخت مهریه در صورت خیانت زوجه

برسیم به موضوع اصلی طلاق، یعنی مهریه! طبق تعریفی که از سوی وکیل طلاق مجموعه وکلای پارسا اعلام شده است، مهریه حق زن است، یعنی پس از اینکه صیغه عقد جاری شد زن این اجازه را دارد تا درخواست مهریه نماید. حتی اگر زن از همسر خود تمکین نداشته باشد و یا زن با شخص دیگری رابطه نامشروع داشته باشد. در همه این شرایط مهریه می بایست توسط مرد پرداخت شود. بنابراین طبق قانون خیانت سبب عدم دریافت مهریه نخواهد شد اما وکیل طلاق کمک می کند تا زوجین بتوانند به توافق برسند به طوری که به اثبات سریع تر امر خیانت کمک می کند به این ترتیب ممکن است زن حاضر به بخشش مهریه شود.

بررسی محکومیت های خیانت توسط وکیل طلاق

در صورتی که زن با یک مرد مجرد رابطه نامشروع داشته باشد برای وی حکم شلاق در نظر گرفته می شود. از سوی دیگر اگر ارتباط زن با یک مرد متاهل بوده باشد برای او حکم اعدام ارزیابی می شود. حکم صادر شده تنها متوجه فرد خاطی نیست در صورتی که مرد به همسر خود اتهام خیانت زده باشد اما مدارک اثبات آن را نداشته باشد از سوی دادگاه برای وی جرم 80 ضربه شلاق در نظر گرفته می شود. در واقع در این حالت حیثیت زن در خطر خواهد بود.

وکیل طلاق با مشاوره های رایگان

برخی از افراد تصمیم می گیرند بدون وکیل اقدام به طلاق نمایند. برخی دیگر نیز سوال می کنند که ایا نیاز به وکیل طلاق است یا خیر؟ این موضوع بستگی به شرایط شما برای طلاق دارد. در صورتی که خواستار طلاق توافقی باشید شاید بدون وکیل بتوانید پروسه طلاق را پیش ببرید اما اگر یکی از طرفین خواستار طلاق باشد و دیگری تمایل نداشته باشد، پروسه طلاق به کندی پیش می رود. وجود وکیل طلاق به واسطه مشاوره های رایگان خود سبب می شود تا تصمیم آگاهانه ای گرفته شود.

در صورتی که قصد دارید بدون وکیل مراحل طلاق را طی کنید باید از جدیدترین قوانین طلاق آگاهی کامل داشته باشید. در واقع می بایست مسائل حقوقی در زمینه نفقه، مهریه و حضانت فرزند را به خوبی بدانید. پرونده طلاق پیچیدگی های زیادی دارد به این ترتیب مشاوره های رایگانی از سوی بهترین وکلای گروه پارسا در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید سطح اطلاعات خود را افزایش دهید. در سیستم مشاوره، سعی می شود همه جوانب ارزیابی شود. مشکلات به صورت ریشه ای بررسی شود و توضیحات لازم در مورد جدیدترین قوانین طلاق نیز داده شود. از یاد نبرید که طلاق معمولاً بدون مشاوره مشکلات زیادی به همراه دارد پس چه خوب است بتوانید در جلسات مشاوره شرکت نمایید.

بررسی وضعیت تنصیف دارایی در عقدنامه

در صورتی که مرد شرط تنصیف یعنی نصف دارایی را که در عقدنامه ذکر شده، امضا کرده باشد در زمان طلاق این موضوع توسط دادگاه پیگیری می شود. وکیل طلاق در چنین شرایط می تواند بررسی کند که آیا سوء رفتار و معاشرت و یا تخلف زن انجام شده یا خیر. به طور کلی برای اجرای تعیین سهم زن از دارایی های همسر خود می بایست چندین موضوع بستگی شود. در واقع دادگاه می بایست تشخیص دهد که طلاق بر اساس تخلف زن از وظایف خود است یا خیر. در صورتی که مرد بتواند ثابت نماید طلاق ناشی از موارد مورد نظر است زن هیچ نوع حقی نسبت به دارایی مرد نخواهد داشت. برای اثبات این موضوع می توان از وکیل طلاق کمک گرفت.

در زمان طلاق می بایست سطح دارایی های مرد مشخص شده باشد. در غیر این صورت زن به کمک وکیل طلاق می تواند دارایی های مرد را تشخیص دهد. این موضوع بر عهده زن است یعنی باید اثبات کافی از نظر دارایی های شوهر صورت بگیرد.

وکیل طلاق به نوبه خود می تواند وضعیت دارایی همسر را پیگیری کند. همینطور شرایط به صورتی است که اثبات اموال توسط مرد نیز توسط دادگاه قابل احراز است.

هزینه وکیل طلاق

در صورتی که درخواست طلاق از سوی زن باشد و زن حق طلاق نداشته باشد، هزینه وکیل طلاق به نسبت سایر موارد بیشتر خواهد بود.

یک سری عوامل مهم وجود دارد که روی هزینه وکیل تاثیر می گذارد. به طور کلی هر شخصی بر اساس معیارهای خود اقدام به انتخاب وکیل می کند. برخی از افراد علاقه به مشاوره های حضوری با وکیل دارند بنابراین نزدیک بودن وکیل به محل زندگی برایشان در اولویت است. برخی دیگر جنسیت وکیل را مدنظر قرار می دهند. آقا یا خانم بودن ملاک اول در این راستا خواهد بود.

اولین موضوعی که بر روی هزینه وکیل طلاق تاثیرگذار است نوع پرونده خواهد بود. پرونده طلاق توافقی به نسبت پرونده طلاق یکطرفه از سوی زن یا مرد شرایط کاملاً متفاوتی دارد. هزینه وکیل طلاق توافقی بسیار کمتر از موارد دیگر است چون دردسر این پرونده کمتر است.

موضوع بعدی تجربه وکیل است. تجربه وکیل به نوبه خود بسیار مهم است. هرچه سطح تجربه وکیل بالاتر باشد در نهایت احتمال پیروزی وی در پرونده بیشتر خواهد بود. در این صورت میزان حق الوکاله نیز بالاتر است.

محل فعالیت هم مهم است. به طور کلی وکیلانی که در مرکز استان فعالیت دارند به نسبت شهرستان ها گرانتر هستند.

مرحله رسیدگی نیز از دیگر مواردی است که می بایست ارزیابی شود. مثلاً اینکه پرونده در مرحله بدوی قرار دارد و یا وارد سیستم تجدیدنظر خواهی شده است بسیار پر اهمیت است. هر مرحله حق الوکاله مخصوص به خود را دارد و می بایست بررسی شود.

خدمات وکیل طلاق برای حضانت فرزند

حضانت فرزند پس از طلاق از موارد مهمی است که می بایست توسط وکیل طلاق بررسی شود. بر اساس قوانین موجود نمی توان حق نگهداری و تربیت فرزند را بدون دلیل موجه از پدر سلب کرد. طبق ماده 1169 قانون مدنی مادر تا 7 سالگی اولویت دارد تا از فرزند خود نگهداری نماید. پس از هفت سالگی فرزند به پدر داده می شود. در صورتی که پدر صلاحیت نگهداری نداشته باشد تصمیمات دیگری گرفته می شود در این شرایط وکیل طلاق کمک می کند تا نگهداری فرزند به بهترین شکل صورت بگیرد.

در صورت وجود اختلاف شدید، مصلحت دادگاه برای حضانت فرزند در نظر گرفته می شود. با رسیدن فرزند به سن بلوغ، خود فرزند می تواند تصمیم بگیرد که با مادر زندگی کند یا پدر. دقت شود در هر صورت تامین مخارج زندگی با پدر خواهد بود. یک نکته مهم دیگر که باید بدانید این است که رسیدگی به امور حضانت فرزند از مواردی است که باید توسط دادگاه ارزیابی شود. دادگاه تصمیم می گیرد که چطور می توان در این زمینه بهترین تصمیم گیری را داشت. وکیل طلاق اطلاعات کاملی در مورد قوانین جدید ملاقات فرزند دارد به این ترتیب به خوبی می تواند شرایط مربوط به وابستگی عاطفی و مصلحت فرزند را ارزیابی نماید. دقت کنید که قوانین جدید در این زمینه اهمیت زیادی دارند. برخی از تصمیمات باید بازنگری شوند.

چطور حق طلاق بگیرم؟

دریافت حق طلاق پروسه طولانی است. فرض ما بر این است که وجه در زمان عقد به دنبال حق طلاق نبوده است و حال بنا بر شرایط زندگی به دنبال حق طلاق است. در این راستا مرد می بایست طبق یک وکالتنامه رسمی با عنوان وکالت در طلاق، حق طلاق را به زن ارائه دهد. این وکالتنامه می بایست در دفتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد. در صورتی که وکالت در طلاق کامل باشد نیازی به حضور و همینطور اجازه و امضای آقا نخواهد بود. وکیل طلاق در این راستا همه مراحل را به دقت انجام می دهد. زن با داشتن حق طلاق می تواند اقدام به طلاق نماید. حق طلاق و وکالت طلاق دو واژه متفاوت با معنی یکسان هستند. در واقع هر دو گزینه به طلاق اشاره می کنند. داشتن وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق یک امر بسیار مهم است. دقت کنید که حضور وکیل هرگز به معنی دفاع از آقا نبوده و وکیل می تواند به جای ایشان اسناد را امضا نماید.

حتی با داشتن حق طلاق می بایست یک سری مراحل طی شود تا طلاق به ثبت برسد. در گام اول می بایست مدارک لازم در دست زن باشد. او می بایست به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نماید. دادخواست طلاق معمولاً از طرف زوجه به ثبت خواهد رسید.

شرکت در جلسات مشاوره و غربالگری از مواردی است که معمولاً باید به طور دقیق صورت بگیرد. در صورت داشتن وکیل نیازی به حضور در این جلسات نبوده و همه چیز توسط وکیل بررسی می شود.

خدمات بهترین موسسه حقوقی

مشاوره های حقوقی مهمترین وظایف وکلای طلاق محسوب می شود. مشاوره های لازم در راستای روند طلاق، مدارک لازم، هزینه و همینطور آخرین قوانین مورد نظر اعلام می شود. در موسسه حقوقی پارسا در مورد نفقه و قانون جدید آن نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار می گیرد. مهریه و چگونگی وصول آن پرتکرار ترین سوالی است که توسط بانوان از موسسه حقوقی پرسیده می شود. فسخ نکاح شامل یک سری قوانین و مقررات است که اگر زن و مرد در مورد آن اطلاعات کافی نداشته باشند به مشکل بر می خورند.

در صورتی که حضانت فرزند مشخص شده باشد می بایست وضعیت ملاقات با فرزند و دوره زمانی آن ارزیابی شود.

وکیل طلاق در مورد شرایط استرداد جهیزیه یک سری اطلاعات در اختیار افراد قرار می دهد به طوری که پروسه دریافت جهیزیه در سریع ترین زمان صورت بگیرد و حقی از زن ضایع نشود.

اطلاعات دیگر اعم از طلاق خلع و مبارات، وصول مطالبات، شروط ضمن عقد و اجرت المثل از دیگر مواردی است که قطعاً باید ارزیابی شود.

خدمات موسسه حقوقی وکلای پارسا

یک سری خدمات جانبی از سوی موسسه پارسا در لاین طلاق اضافه شده است که دانستن آن خالی از لطف نیست. در این موسسه امور مطالعاتی و پژوهشی حقوقی در کلیه زمینه های حقوقی صورت می گیرد. همینطور تهیه و تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی نیز وجود دارد. تنظیم دادخواست طلاق بدون ایراد و با رعایت قوانین از دیگر قوانین موسسه حقوقی وکلای پارسا محسوب می شود. همینطور شرایط به صورتی است که مشاوره های لازم به صورت آنلاین و تلفنی نیز صورت می گیرد تا افراد مختلف از شهرستان هم بتوانند پروسه طلاق را به خوبی پشت سر بگذارند.

حضور جمع کثیری از وکلای برجسته و متخصصان سبب شده تا امکان استفاده از نظرات جمعی وجود داشته باشد. همینطور روند پیگیری پرونده ها کاملاً به موقع بوده و همه چیز طبق اصول صورت می گیرد. پاسخگویی به موکلین توسط مشاورین مستقر در موسسات حقوقی بوده و تیمی کاملاً متخصص در دسترس هستند. سیستم مدیریتی در این مجموعه قوی بوده و عملکردی دقیق و قوی رویت می شود. وکلا موظف به ارائه گزارش کار به سازمان هستند به طوری که همه جوانب پرونده به شکل اصولی ارزیابی خواهد شد.

ارائه خدمات حقوقی به صورت طبقه بندی شده

یکی از موارد مهمی که در مورد وکیل طلاق در نظر گرفته می شود ارائه خدمات به صورت طبقه بندی شده است. در واقع قوانین و شرایط متنوعی برای طلاق وجود دارد به این ترتیب بستر فعالیت حقوقی نیز گسترده است. یعنی می بایست همه زوایای امور اجتماعی و خانوادگی را در بر بگیرد. وکیل می بایست بتواند الگوبرداری درستی از روش های به روز وکالت داشته باشد تا همه چیز دقیق و اصولی دنبال شود. در واقع طبقه بندی مشکلات دایره طلاق سبب می شود تا موقعیت طلاق به بهترین شکل دنبال شود. رضایت موکلین در این زمینه بسیار مهم است بنابراین پرونده باید از جهات مختلف بررسی و مورد ارزیابی قرار بگیرد. توانایی و تبحر کافی برای انجام امور وکالت از دیگر مواردی است که می بایست سنجیده شود.

تخصص گرایی

از مهمترین ویژگی های یک موسسه حقوقی معتبر، انجام کار به صورت گروهی و همینطور دریافت مشورت از خبرگان خواهد بود. دقت کنید که حضور فعال و پررنگ وکیلان خبره سبب می شود تا میزان اشتباه به حداقل برسد و شرایط عالی پیش روی افراد قرار بگیرد. فضای علمی و تخصصی قدرتمند سبب می شود تا مشکلات بزرگ به موارد کوچکتر تبدیل شوند به این ترتیب حل انها به راحتی صورت می گیرد.

آموزش مستمر وکلای طلاق و تحقیق و پژوهش در سطح گسترده سبب شده تا به نتیجه رسیدن پرونده های حقوقی به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. بازدهی علمی بالا وکیل طلاق کمک می کند تا همه چیز طبق قانون و بدون ضایع شدن حق کسی دنبال شود.

شما می توانید از خدمات وکالتی چند وکیل به صورت همزمان استفاده کنید. حضور وکلا در مشاوره های اولیه سبب می شود تا نظارت کامل بر روی پرونده صورت بگیرد به طوری که خروجی پرونده در بهترین حالت گزارش شود. فعالیت های تیمی مجموعه وکلای پارسا در سال اخیر کمک کرده تا همه جوانب طلاق به صورت دقیق بررسی شود.

کلام آخر

در سال اخیر شاهد آمار بالای طلاق بودیم به طوری که شاید بهتر است همه جوانب در این راستا را بررسی کنیم. وکیل طلاق فردی است که کمک می کند تا پروسه طلاق به بهترین شکل ممکن دنبال شود. وکیل طلاق به قوانین طلاق اشراف کامل دارد و این موضوع سبب می شود تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشد. قوانین مربوط به مهریه، حق طلاق، حضانت بچه و … تا حدودی تغییر کرده است این موضوع سبب شده تا افراد نیاز بیشتری به وکیل طلاق داشته باشند.

از یاد نبرید که وکیل طلاق فردی است که علم و آگاهی کافی به امور طلاق دارد و از حقوق افراد اطلاعات کافی دارد. دقت کنید که به واسطه وکیل می توانید مشاوره های لازم را دریافت کنید. در بهترین شرایط نیز می توانید دادخواست مورد نظر را تنظیم کنید و البته که همه جوانب در این زمینه بررسی می شود. پیگیری پرونده طلاق توسط وکیل سبب می شود تا مدارک به درستی تنظیم شود و میزان خطا به حداقل برسد. وکیل طلاق متخصص کمک می کند تا پرونده های چند ساله در عرض سه الی پنج ماه به نتیجه برسد. دقت کنید که برای پشت سر گذاشتن پروسه طلاق باید بتوانید به بهترین شکل ممکن جوانب را بسنجید. یک وکیل خبره قوانین را مهمترین سرلوحه کار خود قرار می دهد و بسیار منصف خواهد بود به طوری که حق به حقدار می رسد.

The post وکیل طلاق appeared first on گروه وکلای پارسا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *