خبرگزاری میزان – افتتاحیه بخش بازار بین‌الملل چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روز چهارشنبه ۱۸ بهمن با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، مجید زین‌العابدین رئیس بنیاد سینمایی فارابی و مجتبی امینی دبیر این دوره از جشنواره برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از افتتاح بخش بازار چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فجر در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ما پررونق‌ترین دوره حوزه فرهنگ و هنر را تجربه کردیم. امسال برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری ما با استقبال چشم‌گیر مردم شروع شد. جشنواره فیلم فجر هم از این موضوع مستثنی نبود و تعداد فیلم‌هایی که در جشنواره ثبت نام کردند، الحمدالله نوع و گونه فیلم‌ها تنوع خوبی داشت. ما تلاش کردیم به شعار جشنواره در سال جاری وفادار بمانیم.

او افزود: من از هیئت انتخاب و همکارانم در دبیرخانه سازمان سینمایی تشکر می‌کنم که این مهم را خوب جلو بردند. فیلم‌های ما باید منشا امید، آگاهی و حس غرور نسبت به داشته‌های این مرز و بوم باشد. ما این مجموعه را شاهد بودیم و در کنار همه حواشی و اتفاقاتی که در جشنواره باشکوهی مانند فجر افتاد، طبیعی است آنچه که درخشید، حضور پررنگ مردم عزیز بود. از عموم علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ و هنر تشکر می‌کنم. امسال جشنواره ما روزها و شب‌های پررونقی را تجربه می‌کند. الحمدالله همین وضعیت را در جشنواره تئاتر و فیلم هم داشتیم و ان‌شاءالله در جشنواره پیش روی موسیقی هم خواهیم داشت.

اسماعیلی ادامه داد: روزهای انقلاب ما با برنامه‌های هنری گره خورده است که نشان‌دهنده عمق فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی است. ان‌شاءالله این بهار دل‌انگیز حوزه هنر و سینما روزهای پر رونق‌تری را در سال پیش‌رو برای اصحاب سینما به همراه داشته باشد.

وی افزود: در روز اول دی ماه در محل تئاترشهر اعلام کردم که به زودی مجموعه بزرگ پردیس جشنواره‌های انقلاب اسلامی را در تهران احداث خواهیم کرد. الحمدلله با حمایت شخص آقای رئیس‌جمهوری، دکتر مخبر، آقای دکتر منظور و همه همکاران ما در دولت دو روز پیش تفاهم‌نامه خرید زمین خوبی در خیابان حجاب در کنار پارک لاله امضا کردیم. این زمین بیش از ۸هزار متر مربع است. حدود ۱۱۷هزار متر برای آن محل تراکم گرفتیم تا مجموعه‌ای بزرگ و کم‌نظیر داشته باشیم. به یاری خدا همه اقدامات لازم انجام شده است و تا چند روز آینده با دکتر مخبر خواهیم رفت تا کار را به صورت نمادین آغاز کنیم. به یاری خدا در پنجاهمین سالگرد غرورآفرین انقلاب اسلامی این مجموعه را در اختیار جشنواره‌های فجر اسلامی قرار می‌دهیم.

وزیر ارشاد درباره نمایش پرتره قهرمانان دفاع مقدس در این دوره از جشنواره و ادامه این مسیر در سینما بیان کرد: سیاست اصولی ما این است که از فعالیت همه هنرمندان حمایت تنظیم‌گرایانه کنیم. از همه می‌خواهیم در چهارچوب قانون کار کنند اما جایی که پای حمایت مجموعه‌های مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گزاره‌هایی را تقویت می‌کنیم که به اقتدار ملی، گزاره ملی و گذشته پرافتخار و آینده پیش رو بپردازد. خوشحالم این نگاه حمایتی با همکاری همه مجموعه‌ها موجب شده جشنواره فیلم فجر را با نام انقلاب اسلامی نزدیک بدانیم. بنای دولت و وزارت فرهنگ بر همین مسیر است که آن را ادامه دهیم. ما در وزارت فرهنگ خود را خادم همه هنرمندان می‌دانیم و با افتخار در کنار همه عزیزانمان هستیم.

محمدمهدی اسماعیلی پس از این بازدید همراه با اهالی رسانه و منتقدان به تماشای مسابقه فوتبال تیم ملی کشورمان با قطر نشست.

بازدید وزیر فرهنگ از خانه جشنواره و افتتاح بخش بازار بین‌الملل جشنواره فجر ۴۲/ آغاز به کار پردیس جشنواره‌های فجر در پنجاهمین سالگرد انقلاب اسلامی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *