وکیل سقط جنین

وکیل سقط جنین

وکیل سقط جنین یکی از بهترین و متخصص ترین وکلایی است که در سال های اخیر جریان بسیاری از پرونده ها را مورد بررسی و پیگیری قرار داده است و آنها را به بهترین نحو ممکن به نتایج رسانده است. مسئله سقط جنین یکی از مسائل بسیار مهمی است که از گذشته تاکنون مورد توجه قانونگذار کشور ما و دیگر کشورها بوده است و تا حد بسیار زیادی برای جلوگیری از آن قواعد حقوقی مختلفی تنظیم شده است. اما مسئله مهمی که ما باید آن را بدانید آن است که هنوز هم این عمل ناپسند در بسیاری از مواقع صورت میگیرد. وکیل سقط جنین کسی است که از تمامی مسائل و نکات مهم مربوط به سقط جنین اگاهی دارد و به خوبی می داند که چگونه می توان به افرادی که درگیر این پرونده ها هستند کمک کرد تا مسائل مربوط به پرونده خود را به نحوی مناسب مورد حل و فصل قرار دهند و کمتر دچار آسیب و خسارت شوند.

وکیل سقط جنین را می توان از طریق را های گوناگونی پیدا کرد اما بهترین راهکار ممکن برای اشنایی با این وکیل حرفه ای آن است که در ابتدا اطلاعات مفیدی در مورد آن بدست آوریم تا بتوانیم اقدامات مختلفی را در راستای انعقاد قرارداد وکالت انجام دهیم و عملکرد نسبتا خوبی را از خود به نمایش بگذاریم. وکیل سقط جنین در سال های اخیر توانسته است تجربیات کاری متعددی را بدست آورد تا بتواند در جریان پرونده های مختلف از این تجربیات استفاده کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی را که باید در مورد وکیل سقط جنین بدانید را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

وکیل سقط جنین (6)
وکیل سقط جنین (6)

وکیل سقط جنین کیست؟

وکیل سقط جنین دارای مدرک پایه یک دادگستری است و مانند بسیاری دیگر از وکلای پایه یک دادگستری دوره تحصیلی خود را در رشته حقوق و در کانون وکالت گذرانده است. بسیاری از افرادی که با وکیل سقط جنین آشنایی ندارند و نمی دانند که این فرد متخصص و حرفه ای چگونه می تواند جریان پرونده های مختلف را پیگیری کند و مورد بررسی و پیگیری قرار داد بهتر است تمامی تجربیات و پرونده های قبلی این وکیل متخصص و حرفه ای را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانند انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشند و هزینه و زمان آنها به هدر نرود.

وکیل سقط جنین می تواند با تکیه بر تخصص و مهارت هایی که دارد در جلسات مشاوره حقوقی شرکت کند و پاسخ تمامی سوالات موکلان خود را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد. برخی از افراد به اشتباه با خود فکر می کنند که وکیل سقط جنین نمی تواند به کسانی که برای انعقاد قرارداد وکالت با او اقدام نکرده اند کمک نمی کند اما شما باید این موضوع را بدانید یک وکیل سقط جنین خوب کسی است که به تمامی متقاضیانی که به او مراجعه می کنند خدمات مربوط به مشاوره ارائه دهد.

وکیل سقط جنین دارای دانش حقوقی کافی برای رسیدگی به پرونده های مختلف است و می تواند از تمامی دانش حقوقی و آگاهی هایی که دارد استفاده کند تا جریان پرونده های مختلف را رد محضر دادگاه مورد بررسی قرار دهد و آنها را به نتیجه برساند. وکیل سقط جنین علاوه بر آنکه دارای دانش حقوقی است دارای توانایی مذاکره نیز می باشد و می تواند تمامی مدارک و ادله استنباطی را تهیه کند و با استفاده از آنها جریان پرونده های مختلف را به طور دقیق در روند دادرسی پیگیری کند.

اگر شما نیز فکر می کنید که نیاز به وکیل سقط جنین دارید و میخواهید جریان پرونده خود را به او بسپارید یا انکه از نظریات مشورتی او در جریان دادرسی استفاده کنید به شما توصیه می کنیم از گروه وکلای پارسا کمک بگیرید. گروه وکلای پارسا دارای کادری حرفه ای و کاملا آموزش دیده است که آنان می توانند بهترین و اساسی ترین خدمات را در راستای این موضوع به شما ارائه دهند و تا پایان جریان پرونده به شما کمک کنند.

وکیل سقط جنین (5)
وکیل سقط جنین (5)

وکیل سقط جنین و اهمیت کار او

وکیل سقط جنین یکی از انواع وکلایی محسوب می شود که طی سال های گذشته کارایی بالایی در مسیرهای قضایی داشته است. این وکیل می تواند کارکردهای مختلفی برای ما داشته باشد. اولین نکته ای که باید در مورد وکیل سقط جنین بدانید این است که این وکیل در حوزه قوانین خانواده فعالیت می کند.

از آن رو که قوانین خانواده عمدتا بر اساس قوانین شرعی و فقهی تدوین شده است می توان حدس زد که برای درک قوانین مربوط به سقط جنین باید سراغ فهم پایه و اساس آن در اسلام رفت. از این رو برای این که بتوانیم با حوزه کاری یک وکیل سقط جنین بیشتر آشنا شویم باید ابتدا بتوانیم مفاهیمی مانند خانواده و اهمیت آن از دید اسلام و سپس قانون را درک کنیم. بنابراین در ادامه قصد داریم ابتدا سراغ شناخت مفهوم خانواده برویم و سپس بر اساس اهمیت این مفهوم خواهیم فهمید که قوانین در ایران چه رویکردی نسبت به مسئله سقط جنین وجود دارد. همین مسئله می تواند حوزه کاری وکیل سقط جنین را برای ما مشخص کند. با ما در ادامه همراه باشید.

وکیل سقط جنین (4)
وکیل سقط جنین (4)

مشاوره حقوقی با وکیل سقط جنین

وکیل سقط جنین می تواند به تمامی کانی که نیاز به مشاوره حقوقی دارند کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی در مسیر احقاق حقوق خود قدم بردارد و موفق شوند تا بهترین شرایط را در جریان پرونده خود تجربه کنند. این تصور اشتباه را کنار بگذارید که یک وکیل متخصص تنها می تواند به ارائه خدمات مربوط به وکالت بپردازد. شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که یک وکیل حرفه ای و کارکشته می تواند خدمات مختلفی همچون مشاوره حقوقی را به تمامی کسانی که به او مراجعه میکنند به راحتی ارائه دهد.

وکیل سقط جنین از جمله کسانی است که می تواند به بهترین نحو ممکن از حقوق موکلان خود دفاع کند و راه های قانونی حل مشکلات و چالش ها را نیز به آنها معرفی کند. در سال های اخیر بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری که داشتند می توانستند به راحتی به دفتر مشاوره حقوقی وکیل سقط جنین مراجعه کنند. این افراد معمولا دارای کمبود وقت بودند و هزینه های مسیر طولانی باعث ایجاد دغدغه های بسیار زیادی برای انها می شد.

یکی از راهکارهای راحتی که امروزه توسط وکیل سقط جنین ارائه شده است تا تمامی افراد به راحتی از مشاوره حقوقی با او استفاده کنند و دیگر درگیر دغدغه و چالش های مسیر های طلانی نشوند، مشاوره حقوقی غیر حضوری است. مشاوره حقوقی غیر حضوری به نحوی است که همه افراد در هر سن و سالی و در هر کجای دنیا که باشند می توانند به راحتی به سراغ آن بروند.

مشاوره غیر حضوری با وکیل سقط جنین از طریق راه هایی مانند مشاوره تلفنی و مشاوره اینترنتی ارائه می گردد. مشاوره اینترنتی از راه هایی مانند چت در واتساپ یا پیام گذاری آنلاین در سایت امکان پذیر است. مشاوره تلفنی نیز بسیار راحت است و همه افراد می توانند با شماره گیری موسسه حقوقی یا دفتر وکالت وکیل مورد نشر خود با او صحبت کنند و مشکلات خود را بیان کنند تا وکیل سقط جنین در مدت زمانی کوتاه، راهی مناسب را به آنها معرفی کند و تمامی جزئیات پرونده را به صورت دقیق بررسی کند.

وکیل سقط جنین (2)
وکیل سقط جنین (2)

خانواده، پایه و اساس جامعه

از آن روزی که انسان دانست برای رسیدن به پاسخ مناسب برای برخی نیاز های خود باید وارد همکاری با سایر انسان ها شود عملا می توان گفت که اولین اجتماع یا جامعه ها شکل گرفت.

به بیان ساده تر انسان به واسطه حضور در یک گروه یا در یک جامعه می تواند به برخی از نیازهای خود پاسخ دهد. این نیازها به نوعی تعریف شده اند که اساسا انسان نمی تواند به تنهایی سراغ حل آن ها برود. از این رو انسان با وجود این که ذاتا موجودی اجتماعی نیست و به صورت غریزی اجتماعی را تشکیل نمی دهد، مجبور است بر اساس نیازهای خود وارد گروه های مختلف شود و با سایر انسان ها به همکاری بپردازد.

نکته ای که وجود دارد این است که برخی از این نیازها به صورت همیشگی و مداوم وجود دارد و شما نمی توانید به صرف یک همکاری یا یک حضور در اجتماع به طور کامل آن را پاسخ دهید. به طور مثال انسان های اولیه همواره نیاز به خوردن داشتند. این نیاز تا مدت ها بر اساس حضور انسان در یک جامعه شکار و همکاری چند نفری رفع می شد. نکته ای که وجود دارد این است که انسان برای بقا و رفع نیاز گرسنگی باید مدام در این گروه حضور داشته باشد. به بیان ساده تر انسان برای ادامه حیات خود نیاز داشت که این گروه به حیات خود ادامه دهد. بنابراین انسان متوجه شد که جامعه مهمترین فاکتور برای ادامه بقا محسوب می شود. از این رو حفظ جامعه تبدیل به یکی از اولویت های مهم انسان ها شد.

یکی از نکاتی که در مورد حفظ هر جامعه ای وجود دارد، نیروی انسانی آن است. در واقع مادامی که گروه یا اجتماعی نیروی انسانی مناسبی داشته باشد می تواند به مسیر خود ادامه دهد. بدین معنی که با مرگ هر انسانی و یا با خارج شدن هر فردی از جامعه نیاز است که فرد جدیدی به جامعه معرفی شود تا به نوعی توازن گروه و جامعه حفظ شود.

این نکته بدین معنی است که اساسا در هر جامعه ای نیاز است که زاد و ولد به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود و این زاد و ولد زمانی موثر خواهد بود که در جهت اهداف جامعه این افراد تازه وارد تربیت شود. به بیان ساده تر این خانواده است که به عنوان کوچکترین مفهوم هر جامعه می تواند وظیفه سنگین زاد و ولد و تربیت نیروی انسانی جدید را بر عهده بگیرد. این نکته است که در ادامه مشخص می شود چرا شرع و قانون نسبت به مفهوم خانواده و سایر مفاهیم وابسته به آن بسیار حساس است. حساسیتی که می تواند کار وکیل سقط جنین را سخت تر کند.

وکیل سقط جنین (2)
وکیل سقط جنین (2)

قانون و نگاهش به وکیل سقط جنین

اما با توجه به نکته ای که در بالا گفتیم می توانیم حدس بزنیم که قانون و شرع چه احساسی نسبت به مفهوم خانواده دارد. در واقع حاکمیت هر جامعه ای دوست دارد این جامعه بتواند به مسیر خود ادامه دهد. این مسیر زمانی تضمین می شود که حاکمیت نسبت به گسترش جامعه یا همان زاد و ولد اطمینان داشته باشد. به بیان ساده تر حاکمیت وابستگی زیادی نسبت به خانواده دارد. زیرا به خوبی می داند این خانواده است که می تواند نیروی انسانی مورد نیاز او را به درستی تامین کند. بنابراین با هر چیزی که با بنیاد خانواده مخالف باشد یا باعث تزلزل آن شود به شدت مقابله می کند.

سقط جنین مفهومی نیست که به صورت مستقیم بخواهد با بنیاد خانواده مقابله کند. بلکه سقط جنین یک نوع راه علمی و پزشکی در دنیا محسوب می شود که بر اساس آن امکان تصحیح نیروی انسانی ایجاد می شود. اما شرع و بر اساس آن قانون استفاده از این ابزار را بسیار محدود و در شرایط خاص جایز دانسته است و در غیر این صورت این کار را جرم تلقی می کند.

به بیان ساده تر دیدگاه قانون نسبت به سقط جنین درست شبیه به ابزار خطرناکی است که به جز در موارد خاص نباید مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع قانون و اسلام دوست ندارد سقط جنین تبدیل به ابزاری شود که خانواده و افراد جامعه بتوانند به راحتی بر اساس آن امکان از بین بردن نیروی بالقوه انسانی را پیدا کنند. از این جهت است که قانونگذار و اسلام نسبت به سقط جنین زاویه خاصی دارد و نمی تواند به سادگی با آن کنار بیاید. همین موضوع نشان می دهد که کار وکیل سقط جنین تا چه اندازه میتواند سخت باشد.

در واقع وکیل سقط جنین باید علاوه بر این که بر اساس قوانین و شرع عمل کند باید به این نکته نیز واقف باشد که چندان حمایت قانونی و اسلامی پشت سر خود ندارد و باید از موکل خود در برابر این قوانین دفاع کند.

وکیل سقط جنین (1)
وکیل سقط جنین (1)

قانون مجازات در مورد سقط جنین

وکیل سقط جنین کسی است که به خوبی از قوانین مختلف مربوط به سقط جنین آگاهی دارد و میتواند عملکرد خوبی را در این راستا داشته باشد. سقط جنین از جوانب مختلف در قانون کشور ما مورد بررسی قرار گرفته است. به چند مورد از اساسی ترین قوانین و مسائل مربوط به سقط جنین اشاره می کنیم تا در مورد آنها اطلاع پیدا کنید:

هر کس عالماً عامداً به واسطه ضرب یا اذیت و آزار زن حامله، موجب سقط جنین می شود علاوه بر پرداخت دیه یا قصاص حسب مورد به حبس از شش ماه تا یک سال و شش ماه محکوم خواهد شد.

هر کس به واسطه دادن ادویه یا وسایل دیگری موجب سقط جنین زن گردد به شش ماه تا یک سال حبس محکوم میشود و اگر عالماً و‌عامداً زن حامله‌ای را دلالت به استعمال ادویه یا وسایل دیگری نماید که جنین وی سقط گردد به حبس از سه تا شش ماه محکوم خواهد شد مگر این که‌ثابت شود این اقدام برای حفظ حیات مادر میباشد و در هر مورد حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط داده خواهد شد.

اگر طبیب یا ماما یا داروفروش و اشخاصی که به عنوان طبابت یا مامایی یا جراحی یا داروفروشی اقدام میکنند وسایل سقط جنین ‌فراهم سازند و یا مباشرت به اسقاط جنین نمایند به حبس از دو تا پنج سال محکوم خواهند شد و حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط صورت‌خواهد پذیرفت.

جنایت عمدی بر جنین، هرچند پس از حلول روح باشد، موجب قصاص نیست. در این صورت مرتکب علاوه بر پرداخت دیه به مجازات تعزیری مقرر در کتاب پنجم«تعزیرات» محکوم می‌شود.

اگر جنینی زنده متولد شود و دارای قابلیت ادامه حیات باشد و جنایت قبل از تولد، منجر به نقص یا مرگ او پس از تولد شود و یا نقص او بعد از تولد باقی بماند قصاص ثابت است.

ارتکاب جنایت در حال مستی و عدم تعادل روانی در اثر مصرف مواد مخدر، روانگردان و مانند آنها، موجب قصاص است مگر اینکه ثابت شود بر اثر مستی و عدم تعادل روانی، مرتکب به کلی مسلوب الاختیار بوده است که در این صورت، علاوه بر دیه به مجازات تعزیری مقرر در کتاب پنجم «تعزیرات» محکوم می‌شود. لکن اگر ثابت شود که مرتکب قبلاً خود را برای چنین عملی مست کرده و یا علم داشته است که مستی و عدم تعادل روانی وی ولو نوعاً موجب ارتکاب آن جنایت یا نظیر آن از جانب او می‌شود، جنایت، عمدی محسوب می‌گردد.

وکیل سقط جنین (1)
وکیل سقط جنین (1)

دیگر نکاتی که قانون مجازات در مورد وکیل سقط جنین بدانید:

جنایت در صورتی موجب قصاص یا دیه است که نتیجه حاصله مستند به رفتار مرتکب باشد اعم از آن که به نحو مباشرت یا به تسبیب یا به اجتماع آنها انجام شود.

وجود فاصله زمانی، میان رفتار مرتکب و نتیجه ناشی از آن، مانع از تحقق جنایت نیست مانند فوت ناشی از انتقال عامل بیماری کشنده، که حسب مورد موجب قصاص یا دیه است. حکم این قانون در مورد کلیه جرائم جاری است.

هرگاه پزشک در معالجاتی که انجام میدهد موجب تلف یا صدمه بدنی گردد، ضامن دیه است مگر آن که عمل او مطابق مقررات پزشکی و موازین فنی باشد یا این که قبل از معالجه برائت گرفته باشد و مرتکب تقصیری هم نشود و چنانچه اخذ برائت از مریض به دلیل نابالغ یا مجنون بودن او، معتبر نباشد و یا تحصیل برائت از او به دلیل بیهوشی و مانند آن ممکن نگردد، برائت از ولی مریض تحصیل می‌شود.

در صورت عدم قصور یا تقصیر پزشک در علم و عمل برای وی ضمان وجود ندارد هر چند برائت اخذ نکرده باشد. ولی بیمار اعم از ولی خاص است مانند پدر و ولی عام که مقام رهبری است. در موارد فقدان یا عدم دسترسی به ولی خاص، رئیس قوه قضائیه با استیذان از مقام رهبری و تفویض اختیار به دادستان های مربوط به اعطای برائت به طبیب اقدام مینماید.

سقط درمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

وکیل سقط جنین در مواردی که سقط با هدف درمان و جلوگیری از مسائل و مشکلات متعدد جسمانی و روحی برای مادر و کودک اقدامات قانونی لازم را انجام می دهد، وظیفه دارد تا به دفاع از عمل مرتکب بپردازد و با استناد به مفاد قانونی مختلف و دلایل کافی موضوع مربوطه را به طور دقیق مورد تحلیل قرار دهد. وکیل سقط جنین در چنین مواردی می تواند بر قانون و بخشنامه های حقوقی استناد کند. بر اساس قانون سقط درمانی را می توان به نحو زیر مورد بررسی و تحلیل قرار داد و وکیل سقط جنین نیز می تواند از آن استفاده کند:

سقط جنین با وجود آن که فی نفسه برخلاف اراده شارع مقدس و قانونگذار تلقی می‌شود اما در برخی موارد ممکن است مصلحت بالاتری از جمله حفظ حیات مادر یا ارتقای سطح کیفی نسل بشر، بر آن مترتب باشد. چنین سقطی، درمانی یا همان قانونی است. نخستین مستند قانونی در این زمینه، بخشنامه شماره 4176/1 مورخ 11 آذر سال 1382 سازمان پزشکی قانونی کشور است که در ماده یک مقرر می‌دارد: «در صورتی که ادامه بارداری مادر به مرگ جنین یا مادر منجر شود، درخواست صدور مجوز سقط درمانی (تنها در ادارات کل پزشکی قانونی استان‌ها) مورد پذیرش قرار می‌گیرد البته در صورت دستور مقام قضایی یا درخواست زوجین یا معرفی‌نامه پزشک معالج قبل از ولوج روح (چهار ماهگی)» این بخشنامه در ادامه، به تفصیل موارد علمی و شرایطی که پزشکان قانونی می‌توانند مجوز سقط بدهند، برشمرده است. اما این تنها مستند قانونی در این زمینه نیست بلکه مجلس شورای اسلامی نیز در تاریخ 10 خرداد سال 1384، ماده‌واحده سقط درمانی را تصویب کرد. در این ماده‌واحده آمده است: «سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تایید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب‌افتادگی یا ناقص‌الخلقه بودن موجب حرج مادر است یا بیماری مادر که با تهدید جانی مادر توأم باشد قبل از ولوج روح (چهار ماه) با رضایت زن مجاز است و مجازات و مسئولیتی متوجه پزشک مباشر نخواهد بود. متخلفین از اجرای مفاد این قانون به مجازات‌های مقرر در قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.» از نکات مهم این ماده‌واحده آن است که تنها رضایت مادر را لازم دانسته و به رضایت پدر در این باره اعتنایی نکرده است. ضمن اینکه مسئولیت را از عهده پزشک برداشته و تنها در صورت تخلف از مفاد این قانون، پزشک را مسئول دانسته است.

The post وکیل سقط جنین appeared first on گروه وکلای پارسا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *