وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و جرح کسی است که می تواند در شرایط حساس قانونی پرونده های مختلف مربوط به دعاوی که به ضرب و جرح ختم میشوند بهترین عملکرد را داشته باشد و به عموم کسانی که با این مسائل درگیر هستند کمک کند تا نتیجه پرونده هایی که در جریان دادرسی قرار گرفته اند را به بهترین نحو ممکن پیش ببرند و حقوق افراد در این میاaن ضایع نشود. شما تاکنون چندین بار با وکیل ضرب و جرح روبرو شده اید؟ وکیل ضرب و جرح در چه شرایطی می تواند به افراد کمک کند تا در مسیر احقاق حقوق خود قدم بردارند و شرایط نسبتا مطلوبی را در دستگاه قضا تجربه کنند؟ وکیل ضرب و جرح باید دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی باشد تا بتوان به او اطمینان کرد و جریان پرونده خود را به او واگذار کرد؟

اگر یکبار به مراجع قضایی و دادگاه ها و دادسراها مراجعه کنید به خوبی می توانید متوجه این موضوع شوید که روز به روز تعداد پرونده های مربوط به ضرب و جرح افزایش پیدا میکند و جریان دادرسی آنها نسبتا پیچیده تر می شود. پرونده های ضرب و جرح دارای شرایط نسبتا پیچیده ای هستند و جریان دادرسی آنان نسبتا متفاوت تر از دیگر پرونده ها است. یک وکیل ضرب و جرح خوب می تواند چنین پرونده هایی را با استفاده از تجربیات کاری که دارد به طور دقیق مورد حل و فصل قرار دهد.

اگر شما جز کسانی هستید که به دنبال وکیل ضرب و جرح می گردید و نمی دانید چگونه باید این وکیل حرفه ای و متخصص را به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی نکات قانونی و مسائل مربوط به پرونده های ضرب و جرح را توضیح دهیم. کسانی می توانند در انتخاب وکیل ضرب و جرح موفقیت آمیز عمل کنند که اطلاعات و دانش حقوقی کافی داشته باشند و بدانند که وکیل ضرب و جرح باید چه توانایی ها و مهارت هایی داشته باشد تا بتوان او را برای جریان پرونده های خود انتخاب کرد.

وکیل ضرب و جرح (3)
وکیل ضرب و جرح (3)

وکیل ضرب و جرح را بشناسید.

وکیل ضرب و جرح کسی است که دارای دانش حقوقی و تخصص است. دقت داشته باشید وکیل ضرب و جرح علاوه بر آنکه دارای دانش حقوقی است به راحتی میتواند با استفاده از تجربیات کاری که دارد جریان دعاوی مختلف و پرونده های گوناگون را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد و در جریان جلسات مشاوره ای تمامی اطلاعات لازم در مورد جریان چنین دعاوی را به طور دقیق بیان کند.

وکیل ضرب و جرح همانند بسیاری دیگر از وکلای متخصص فعال در جامعه می تواند بهترین خدمات را ارائه دهد و شرایط خوبی را در جریان دادرسی برای موکلان خود بوجود آورد. وکیل ضرب و جرح از جمله کسانی است که در سال های اخیر توانسته است پرونده های بسیار زیادی را مورد وکالت قرار دهد و آنها را به نتیجه ای صحیح برساند تا میزان آسیب ها و خساراتی را که به موکل ممکن است وارد شود را به طور جدی کاهش دهد.

برخی از افراد هنگامی که با پرونده های مربوط به ضرب و جرح روبرو می شوند دچار احساس نگرانی شدیدی می شوند و دقیقا نمی دانند که باید چگونه با جریان این پرونده ها مقابله کنند و آنها را به نتیجه برسند. حقیقت آن است که چنین حس نگرانی معمولا از نا آگاهی و نا آشنایی افراد با مواد قانونی حاصل می گردد و باعث ایجاد نوعی احساس سردرگمی در آنها می گردد. برای انکه بتوان با چنین احاساتی روبرو شد و جریان پرونده ها ی مختلف را تا حد زیادی پیگیری کرد بهترین راهکار آن است که از یک فرد متخصص و حرفه ای که در این زمینه دارای تخصص و مهارت است کمک گرفت تا به کمک این فرد حرفه ای بتوان جریان پرونده های مختلف را به نتایج مثبتی رساند.

وکیل ضرب و جرح در جریان بسیاری از پرونده ها دارای نقش مهمی است و نمیتوان نقش این فرد حرفه ای را نادیده گرفت. برای پیدا کردن یک فرد متخصص در زمینه پرونده های مربوط به ضرب و شتم باید اطلاعات نسبتا زیادی را جمع آوری کرد و از افراد یه رد این حوزه فعالیت می کنند کمک گرفت. موسسات حقوقی معتبر می توانند به عنوان یک معرف مورد اطمینان بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و بهترین وکیل ضرب و جرح به تمامی متقاضیان معرفی کنند.

وکیل ضرب و جرح را از کجا پیدا کنیم؟

یکی از سوالات اساسی و بسیار مهمی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند و باعث بوجود آمدن چالش های بسیار زیادی برای آنان می گردد آن است که وکیل ضرب و جرح را باید از کجا پیدا کنیم و چگونه از او کمک بگیریم؟ برای پاسخ به این سوال به شما توصیه می کنیم که با ما همراه باشید تا تمامی نکات مربوطه را به شما معرفی کنیم.

اولین نکته ای که باید آن را در نظر داشته باشید آن است که همه وکلای پایه یک دادگستری نمی توانند جریان پرونده های ضرب و جرح را بر عهده گیرند و عملکرد نسبتا خوبی را در جریان این پرونده ها از خود نشان دهند. همین موضوع باعث شده است تا افراد در هنگام انتخاب و پیدا کردن وکیل ضرب و جرح به عنوان یک فرد متخصص دچار شک و تردید شوند و با وجود اتلاف زمان بسیار زیاد نتوانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند و از جریان پرونده نتیجه مناسبی کسب کنند. برای انکه بتوان با خدمات و تخصص های وکیل ضرب و جرح آشنا شد و این فرد را به راحتی پیدا کرد باید به سراغ کسانی رفت که رد گذشته از خدمات این وکیل متخصص استفاده کرده اند و با این خدمات آشنایی دارند.

وکیل ضرب و جرح را می توان از طریق رزومه کاری او شناسایی کرد اما باید دقت داشته باشید که راه های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توان وکیل ضرب و جرح را پیدا کرد. یکی از ساده ترین و آسانترین راهکارهای ممکن آن است که از یک موسسه حقوقی معتبر همچون گروه وکلای پارسا کمک گرفت تا به نتایج دقیقی دست پیدا کرد.

وکیل ضرب و جرح می تواند خدمات مختلف حقوقی را در قالب مشاوره یا تنظیم اسناد قانونی ارائه دهد تا همه مردم بتوانند از آنها استفاده کنند اما شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مهمترین و اساسی ترین کاری که وکیل ضرب و جرح می تواند انجام دهد، وکالت پرونده ههای حقوقی مختلف است. شما به راحتی می توانید از سپردن جریان پرونده خود به وکیل ضرب و جرح از به هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری کرد.

وکیل ضرب و جرح (2)
وکیل ضرب و جرح (2)

وکیل ضرب و جرح و ویژگی هایی که باید داشته باشد.

وکیل ضرب و جرح باید ویژگی های مختلفی داشته باشد تا بتوان به او اطمینان کرد و جریان دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کرد. ویژگی ههای وکیل ضرب و جرح را باید به طور دقیق بشناسید پس به چنند مورد از ویژگی های وکیل ضرب و جرح اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

اولین و مهمترین ویژگی که باید وکیل ضرب و جرح داشته باشد آن است که تمامی مسائل قانونی و چارچوب های حقوقی را به خوبی بشناسد و بتواند با استفاده از این قواعد تمامی پرونده های مربوط به این دعاوی را به بهترین نحو ممکن دسته بندی و آماده ارائه کرد. شاید در ظاهر اینطور به نظر بیاید که تمامی وکلای پایه یک دادگستری با مسائل حقوقی اشنایی دارند و به خوبی قوانین را می شناسند اما حقیقت آن است که چنین مسئله ای به هیچ عنوان صحت ندارد. اگر چنین موضوعی صحت داشت باید تمامی وکلا در جریان دادرسی با موفقیت روبرو می شوند و همه آنها نتایج خوبی را در جریان دادرسی پرونده هایی که با ان درگیر هستند به دست می آورند اما همانطور که می دانید چنین چیزی صحت ندارد. وکیل ضرب و جرح به کسی گفته می شود که در جریان پرونده های مختلفی با موفقیت روبرو شده باشد تا بتواند بهترین عملکرد را در هر پرونده ای از خود نشان دهد.

سابقه کاری یک وکیل ضرب و جرح متخصص به خوبی می تواند تمامی توانایی های او را به نمایش بگذارد و شرایط نسبتا خوبی را برای او بوجود آورد تا افراد بتوانند با خیال راحت برای انعقاد قرارداد وکالت اقدام نمایند. جالب است بدانید که موسسات حقوقی نسبتا حرفه ای مانند وکلای پارسا معمولا دستاورد های این وکیل متخصص و رزومه کاری موفقیت آمیز او را به افراد معرفی می کند تا آنها بتوانند به راحتی از خدمات گسترده این فرد با تجربه استفاده کنند.

از دیگر ویژگی های وکیل ضرب و جرح آن است که این وکیل حرفه ای با استفاده از توانایی ها و مهارت هایی که دارد به خوبی می تواند در دادگاه حضور یابد و برای دفاع از حقوق موکل خود به ارائه مدارک و استنادات بپردازد. یک وکیل ضرب و جرح حرفه ای بهترین کسی است که می تواند در مراجع قضایی برای دفاع از موکل خود حضور یابد.

مسئله دیگری که باید در مورد وکیل ضرب و جرح به آن دقت داشته باشید آن است که این وکیل با صبر و حوصله باشد و توانایی ارائه خدمات مشاوره حقوقی را داشته باشد. خدمات مشاوره حقوقی باید به نحوی ارائه شوند که همه افراد به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند و هیچ گونه محدودیتی در مورد آن وجود نداشته باشد. یکی از بهترین راه هایی که می توان با استفاده از آن میزان توانایی و تخصص وکیل ضرب و جرح را شناسایی کرد و از آن استفاده کرد. بنابراین به تمامی افراد پیشنهاد می شود که برای انتخاب وکیل ضرب و جرح در ابتدا اطلاعات لازم را بدست آوردند و سپس اقدامات موثر را در رابطه با انتخاب وکیل انجام دهند.

مفاهیم حقوقی مرتبط با وکیل ضرب و جرح

شما باید هنگامی که به وکیل ضرب و جرح مراجعه می کنید در مورد اطلاعات حقوقی و دانش مربوط به آن نیز اطلاعات لازم را بدست آورید. وکیل ضرب و جرح کسی است که به خوب یمی داند چگونه مسائل مختلف را مورد بررسی قرار دهد و انها را با زبانی ساده به موکل خود نیز انتقال دهد.

ضرب در معنای حقوقی به معنای آن است که از جانب مرتکب ضربه ای به فردی وارد شود و بعد از وارد شدن اینن ضربه فردا مقابل دچار آسیب و صدمات شود اما این آسیب و صدمه به گونه ای باشد که باعث ایجاد کبودی و و کوفتگی شود. در چنین حالتی در صورتی که ضربه فرد مرتکب باعث ایجاد خونریزی شود در اصطلاح می گوییم که جرح ایجاد شده است.

وکیل ضرب و جرح به خوبی با تمامی این معانی اشنایی دارد و به خوبی می داند که چگونه باید این مباحث را به افراد توضیح دهید و به آنها کمک کند تا با این مباحث آشنا شوند. توجه داشته باشید که در برخی از موارد ممکن از ضربه وارد شده به گونه ای باشد که افراد نتوانند تفاوت میان ضرب و جرح را تشخیص دهند و همین موضوع باعث می شود تا افراد درگیر این پرونده ها دچار سردرگمی شوند. جنسن سردرگمی هایی باعث میشود تا شرایط افراد حاد شود و جریان دادرسی به خوبی پیش نرود به همین علت به همه افراد توصیه می کنیم که از همان ابتدای پرونده ها به وکیل ضرب و جرح مراجعه کنند.

وکیل ضرب و جرح (1)
وکیل ضرب و جرح (1)

وکیل ضرب و جرح و اهمیت او در جامعه

وکیل ضرب و جرح از جمله وکلای گروه کیفری محسوب می شود. زمانی که گفته می شود یک وکیل یا یک دعوی در گروه قوانین کیفری است بدین معنی است که در آن دعوی مفاهیم جرم و مجازات مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین به سادگی می توانیم بیان کنیم که وکیل ضرب و جرح با مفهوم جرم و مجازات سر و کار دارد.

بنابراین برای این که بتوانیم به درستی درک کنیم یک وکیل ضرب و جرح چه کاربردهایی می تواند داشته باشد باید هر دو مفهوم جرم و مجازات را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

جرم و مجازات چیست؟

جرم مفهومی است که نشان می دهد انجام یا ترک یک فعل خاص می تواند به فرد یا جامعه ضرر برساند. بر اساس این قانون سعی می کند به عنوان نظم دهنده اجتماعی جلوی بروز این افعال بگیرد. برای این کار از مفهوم دیگری به نام مجازات استفاده می کند.

در واقع مجازت مفهومی است که فارغ از این که بخواهد مجرم را تنبیه کند، به دنبال این است که مانع از وقوع جرم در آینده شود. یعنی مجازاتی درست است که نقش بازدارندگی داشته باشد. به بیان ساده تر اگر فردی بداند قرار است برای قتل یک انسان هیچ مجازات درخوری متحمل نشود، ساده تر دست به چنین کاری می زند تا این که بفهمد مجازات این چنین کاری اعدام و مرگ است.

اما سوال مهم تری که می تواند ما را به سمت کارکرد وکیل ضرب و جرح برساند این است که کدام افعال را می توانیم جرم تلقی کنیم؟ احتمالا اولین پاسخ این است که هر آن چیزی که در قانون بیان شده باشد و به عنوان جرم معرفی شده باشد را می توان با عنوان جرم شناخت. اما کمی داستان پیچیده تر از این مفاهیم است. در واقع قانون تنها مصداق های جرم را بیان می کند و انسان می تواند در شکل های مختلفی این جرائم را انجام دهد. بنابراین برای اثبات یا رد جرم بودن یک فعل فاکتورهایی را باید در نظر گرفت. به این فاکتورها در قانون ارکان جرم می گویند. شناخت این ارکان جرم می تواند ما را در مسیر درستی از شناخت کارکرد وکیل ضرب و جرح قرار می دهد.

وکیل ضرب و جرح (1)
وکیل ضرب و جرح (1)

ارکان جرم کدام ها هستند؟

برای این که انجام یا ترک یک فعل را بتوان جرم تلقی کرد باید سه رکن به صورت همزمان صادق باشد. این سه رکن عبارتند از ارکان مادی، معنوی و قانونی. زمانی که سه رکن به صورت همزمان حادث شود اساسا می توان گفت که جرم اثبات شده است و سپس بر اساس جرم سعی می شود مجازات مشخص و متناسبی برای آن تعیین شود. حال بیایید از دید یک وکیل ضرب و جرح به این سه رکن نگاه کنیم. یعنی می خواهیم بدانیم که چگونه می شود یک ضرب و جرح به عنوان جرم شناخته می شود و می توان برای آن مجازات در نظر گرفت.

اول بهتر است با رکن مادی شروع کنیم. رکن مادی این نکته را بیان می کند که بر اساس انجام یا ترک فعل باید ضرر جانی، مادی یا قابل مشاهده ای برای طرف مقابل یا جامعه ایجاد شده باشد. یک وکیل ضرب و جرح به خوبی می داند که دادگاه در اولین اقدام به پزشکی قانونی دستور بررسی می دهد تا مشخص کند ضرر حادث شده به واسطه این فعل بوده است یا خیر. در صورت تایید پزشکی قانونی رکن مادی جرم ضرب و جرح اثبات می شود.

در رکن معنوی قانون و دادگاه به دنبال این است که نشان دهد آیا این فعل – ضرب و جرح – به صورت عمدی و با برنامه ریزی و نیت قبلی اتفاق افتاده است یا خیر. به طور مثال اگر فردی به صورت غیر عمد و بر اساس اتفاق باعث ایجاد ضرب و جرح در فرد دیگری شود مجرم شناخته نمی شود. در این رکن مهمترین کارکرد های وکیل ضرب و جرح دیده می شود. در واقع وکیل ضرب و جرح همواره از موکل خود می خواهد که تا جایی که امکانش وجود دارد اعتراف نکند. زیرا اعتراف به جرم این رکن را ثابت می کند.

در رکن قانونی نیز وکیل ضرب و جرح به دنبال این است که فعل صورت گرفته را در قالب یک قانون و مصادیق قانونی مورد بررسی قرار دهد. در واقع وکیل ضرب و جرح باید بتواند فعل را در ظرف قانونی مناسب خود بریزد تا بر اساس آن مجازات مجرم مشخص شود.

وکیل ضرب و جرح و مبحث قانونی دیه

وکیل ضرب و جرح و مبحث قانونی دیه برای رسیدگی به جریان پرونده های مختلف دارای اهمیت بسیار زیادی است و باید به آن توجه کرد. دیه یکی از مهمترین مباحثی است که در قانون مجازات اسلامی به طور کامل به ان اشاره شده است. بر اساس مفاد 300 الی 305 قانون مجازات اسلامی در رابطه با این موضوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر کسی، عمداً جنایتی را بر عضو فردی وارد سازد و او به سبب سرایت جنایت فوت کند، چنانچه جنایت واقع شده مشمول تعریف جنایات عمدی باشد، قتل عمدی محسوب می شود، در غیر این صورت، قتل شبه عمدی است و مرتکب علاوه بر قصاص عضو به پرداخت دیه نفس نیز محکوم می شود.

اگر مرتکب با یک ضربه عمدی، موجب جنایتی بر عضو شود که منجر به قتل مجنی علیه گردد، چنانچه جنایت واقع شده مشمول تعریف جنایات عمدی باشد، قتل عمدی محسوب می شود و به علت نقص عضو یا جراحتی که سبب قتل شده است به قصاص یا دیه محکوم نمی گردد.

اگر کسی با ضربه های متعدد عمدی، موجب جنایات متعدد و قتل مجنی علیه شود و قتل نیز مشمول تعریف جنایات عمدی باشد، چنانچه برخی از جنایت ها موجب قتل شود و برخی در وقوع قتل نقشی نداشته باشند، مرتکب علاوه بر قصاص نفس، حسب مورد، به قصاص عضو یا دیه جنایت هایی که تأثیری در قتل نداشته است، محکوم می شود. لکن اگر قتل به وسیله مجموع جنایات پدید آید، در صورتی که ضربات به صورت متوالی وارد شده باشد در حکم یک ضربه است. در غیر این صورت به قصاص یا دیه عضوی که جنایت بر آن، متصل به فوت نبوده است نیز محکوم می گردد.

اگر شاکی ادعاء کند که تنها یک شخص معین از دو یا چند نفر، مجرم است و قسامه بر شرکت در جنایت اقامه شود، شاکی نمی‌ تواند غیر از آن یک نفر را قصاص کند و چنانچه دیه قصاص‌ شونده بیش از سهم دیه جنایت او باشد شریک یا شرکای دیگر باید مازاد دیه مذکور را به قصاص‌ شونده بپردازند. رجوع شاکی از اقرارِ به افراد مرتکب، پس از اقامه قسامه مسموع نیست.

اگر برخی از صاحبان حق قصاص یا دیه از متهم درخواست قسامه کنند، قسامه متهم فقط حق مطالبه‌ کنندگان را ساقط می‌ کند و حق دیگران برای اثبات ادعایشان محفوظ است و اگر بتوانند موجب قصاص را اثبات کنند، باید پیش از استیفای قصاص، سهم دیه گروه اول را حسب مورد به خود آنها یا به مرتکب بپردازند.

The post وکیل ضرب و جرح appeared first on گروه وکلای پارسا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *