وکیل لواسان

وکیل در لواسان

وکیل لواسانات

وکیل لواسان

وکیل لواسان کیست؟ وکیل لواسان چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟ چگونه می توانیم بهترین وکیل لواسان را پیدا کنیم؟ بهترین وکیل لواسان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ چگونه می توانیم یک وکیل لواسان را پیدا کنیم؟ از وکیل لواسان چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم؟ حیطه کاری وکیل لواسان چیست؟

وکیل لواسان کسی است که به صورت مستقیم با تمامی مفاهیم قانونی ارتباط دارد. در واقع زمانی که حرف از قانون و انواع مسیرهای قانونی می شود این وکیل است که می تواند کارایی بسیار بالایی داشته باشد. در واقع وکیل به عنوان یک راهنما، مترجم و کسی که میداند قانون چیست می تواند در جامعه حضور فعالی داشته باشد. اما به واقع ما چرا باید از یک وکیل استفاده کنیم؟ وکیل لواسان چگونه می تواند به ما کمک کند؟ در چه حوزه هایی باید سراغ وکیل لواسان برویم؟

برای پاسخ به این دست از سوالات و برای شناخت کارکرد وکیل لواسان باید به یک نکته مهم توجه کنیم. وکیل لواسان یک مفهوم و یک فرد قانون است. از این رو باید ابتدا با مفهوم قانون آشنا شویم. در واقع ما باید بدانیم قانون چیست، از چه زبانی استفاده می کند و چگونه می تواند یک جامعه را مدیریت کند. بنابراین ما در این مقاله باید از مفهوم قانون شروع کنیم و رفته رفته با زبان قانون آشنا شویم. زمانی که می گوییم با زبان قانون آشنا شویم منظور ما این است که با مفاهیم ابتدایی اما مهم قانون آشنا شویم و آن را بشناسیم.

توجه داشته باشید که آن چیزی که در این جا مسلم است این است که در این مقاله امکان بیان تمامی تعاریف و مفاهیم ابتدایی قانون وجود ندارد. ما تنها به چند مورد مهم از بین همه آن ها اشاره می کنیم. در واقع قصد ما این است که شما پایه های اساسی قانون را بشناسید و کلیتی از این مفهوم داشته باشید. شناخت این مفاهیم در کنار یک دیگر می تواند مفهوم وکیل لواسان و کارکرد او را برای ما بیان کند. بنابراین این مفاهیم را به درستی بخوانید چرا که مجموع این مفاهیم است که کارکردی وکیل لواسان را می تواند برای ما بسازد.

وکیل لواسان (11)
وکیل لواسان (11)

وکیل لواسان و مفهوم قانون

وکیل لواسان یک عنوان قانونی است. در واقع وکیل لواسان کسی است که در حوزه و بستر قانون فعالیت می کند. از این رو برای این که بتوانیم با چارچوب اصلی کارکرد وکیل لواسان در جامعه آشنا شویم باید بدانیم که قانون چیست و چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ راستی به نظر شما قانون چیست؟

شاید برای بسیاری از ما قانون مفهومی مشخص در ذهن باشد اما به سادگی نمی توانیم آن را بیان کنیم. آن چیزی که احتمالا در ذهن همه ما از قانون باشد این است که همه ما به نوعی قانون را یک چارچوب و تنظیم کننده می دانیم. در واقع می دانیم که قانون یک محدود کننده برای انسان ها محسوب می شود و این را نیز می دانیم که این محدودیت با هدف حمایت از جوامع انسانی ایجاد شده است. اما آن چیزی که باعث می شود که نتوانیم تعریف درستی از قانون داشته باشیم این است که نمی دانیم قانون بر اساس چه چیزی ساخته و پرداخته می شود. به بیان ساده تر نمی دانیم که قانون بر اساس چه فاکتورهایی چه مفهومی را محدود می کند.

به طور کلی اینگونه می توان گفت که قانون بر اساس روابط انسان با سایر مفاهیم موجود در جامعه تدوین شده است. یعنی قانون بر اساس روابط میان انسان ها تدوین می شود تا خود این روابط را محدود و مدیریت کند. بنابراین مفهوم قانون به شکل مستقیمی به مفهوم روابط انسان با سایر مفاهیم جامعه وابسته است. در هر دوره ای از تاریخ روابط انسان ها به شکل های مختلفی تعریف شده است آن چیزی که مشخص است این است که اساسا روابط انسان طی دوره های مختلف پیچیده تر شده است و امروز در پیچیده ترین حالت روابط انسانی هستیم. امروز مرز های اجتماعی دیگر نمی توانند جلوی روابط را بگیرند و مفهومی به نام اینترنت به مردم روابطی را هدیه داده است که بسیار گسترده و پیچیده تر از هر نوع رابطه ی دیگر است. از این رو می توان گفت که قانون نیز در دوره حاضر بسیار پیچیده تر از هر دوره ای دیگر است و این اجتناب ناپذیر است. این مهمترین نکته ای است که باید در خصوص قانون بدانید.

وکیل لواسان (8)
وکیل لواسان (8)

وکیل لواسان کیست؟

وکیل لواسان قبل از هر چیزی یک وکیل دادگستری متخصص است. در واقع باید بدانیم که از دید قانون و از دید اجتماعی وکیل چه کاربردهایی می تواند داشته باشد. یک بار دیگر به مفهوم قانون نگاه کنید. همانطور که گفتیم قانون بر اساس روابط ایجاد شده و با پیچیده شدن روابط قانون نیز به شکل پیچیده تری تدوین میشود.

اما نکته مهم دیگر این است که اساسا قانون با تنظیم روابط سعی می کند جامعه را حفظ نماید. به بیان ساده تر هر انسان باید بداند که در هر موقعیتی و در هر تصمیمی چه محدودیت هایی را باید رعایت کند. این محدودیت ها معمولا بر اساس دو هدف مهم تعیین می شود. هدف اول این است که باعث شود انسان های دیگر در جامعه راحت تر زندگی کنند و آسیبی از رفتار یکدیگر ببینند و هدف دوم که بسیار مهم تر است این است که این قوانین باید در جهت اهداف جامعه ایجاد شده باشد. یعنی قوانین سعی می کنند روابط انسان ها را به نحوی تنظیم کند که جامعه در نهایت به هدف والای خود برسد.

بنابراین می توان گفت که هر انسان در جامعه باید قوانین همان جامعه را به خوبی بداند تا درگیر تعارضات قانونی نشود. به بیان ساده تر هر انسان باید بداند که در هر موقعیتی چه رفتاری باید نشان دهد و این یک الزام برای زندگی در جامعه محسوب می شود. چرا که اگر غیر از این باشد جامعه در نهایت به سمت نابودی پیش می رود.

حال به یک پارادوکس بسیار مهم می رسیم. از طرفی می دانیم که قوانین در دوره های اخیر به اندازه ای سخت و پیچیده شده است که نمی توان انتظارداشت تک تک افراد جامعه بتوانند آن را بفهمند. در واقع این سختی و ابهام به اندازه ای است که امکان روخوانی همین قوانین نیز بسیار سخت شده است. از طرف دیگر باید هر فرد نسبت به قوانین مربوط به خودش آگاه باشد و بداند در هر موقعیتی چگونه باید رفتار کند. این تناقضی بسیار مهم است که در هر جامعه امروزی وجود دارد و تنها یک راه دارد و آن چیزی جز وکیل ( وکیل لواسان ) نیست.

وکیل لواسان (9)
وکیل لواسان (9)

وکیل لواسان، بررسی دو دیدگاه برای یک مفهوم حقوقی

وکیل لواسان کسی است که می تواند جامعه را از یک تعارض و پارادوکس مهم قانونی نجات دهد. در واقع از طرفی هر انسانی باید قانون جامعه خودش را بداند و از طرف دیگر این قانون به اندازه ای سنگین و مبهم است که امکان فهم آن به سادگی وجود ندارد و داشتن چنین توقعی از تمام اقشار جامعه ممکن نیست. اینجاست که وکیل به عنوان یک مترجم قانون وارد کار می شود. اما پیش از آن که بخواهیم در خصوص این موضوع توضیح دهیم بهتر است به دو دیدگاه در خصوص کار وکلا به خصوص وکیل لواسان نگاه کنیم.

در ایران عمدتا وکلا تنها در مسیرهای قضایی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این دیدگاه در خصوص وکلا وجود دارد که زمانی که به یک مشکل قانونی برخورد کردیم و یا زمانی که در یک مسیر قضایی قرار گرفتیم می توانیم از وکیل برای این کار استفاده کنیم. این دیدگاهی است که عمدتا توسط فیلم ها و سریال ها برای مردم ایجاد شده است. اما دیدگاه یک کشور سطح اول به این موضوع کمی فرق می کند. در واقع در این کشورها علاوه بر این که وکیل در مسیر قضایی به عنوان اصلی ترین عنصر شناخته می شود کارکرد مهم دیگری نیز دارد.

در واقع در این جوامع حاکمیت به خوبی دانسته است که عدم فهم درست مردم جامعه از قوانین باعث بروز درصد بالایی از تعارضات شده است. این تعارضات باعث ایجاد انواع بار مالی، روانی و کاری شده است. بنابراین اگر به نوعی این بار از روی سیستم جامعه حذف شود مسلما این جامعه است که رو به پیشرفت حرکت می کند. اما چگونه این چنین اتفاقی ممکن است رخ بدهد؟ ساده است. تنها کافی است که قوانین با زبانی ساده به مردم آموزش داده شود و برای آن ها بیان شود. این دقیقا نقش مشاوره ای است که در حاکمیت های پیشرفته برای وکلا در نظر گرفته شده است. این کارکرد به اندازه ای مهم است که وکلایی که کار مشاوره انجام می دهند ارزش بالاتری از سایر انواع وکلا دارند. در ایران این موضوع کاملا برعکس است! از طرف دیگر وکلا مانند وکیل لواسان می توانند مشکلات قانونی و تعارضات ایجاد شده از بطن قانون را به بالادستی های خودشان منتقل کنند. بدین ترتیب قانون نیز رفته رفته تصحیح می شود و خودش را با جامعه منطبق می کند. این ها همه و همه کارکردهایی است که برای وکیل لواسان وجود دارد.

وکیل لواسان (2)
وکیل لواسان (2)

وکیل لواسان از دو جنبه کیفری و حقوقی

وکیل لواسان وکیلی است که در دو بستر حقوقی و کیفری می تواند فعالیت کند. در واقع اگر قانون ایران را به بخش های کوچکتری بخواهیم تقسیم کنیم می توانیم از دل آن دو دسته حقوقی و کیفری را بسازیم. در بیان ساده تر هر چیزی که قانون بیان کرده و قانون گذار تدوین نموده چیزی خارج از این دو بستر مهم قانونی نیست. برای شناخت کارکرد وکیل لواسان باید این دو بستر را بشناسیم. در واقع وکیل لواسان می تواند هم در حوزه کیفری و هم در حوزه حقوقی فعالیت داشته باشد. در ادامه می خواهیم بدانیم کارکرد وکیل لواسان در هر کدام از این حوزه ها چه تفاوت هایی با یک دیگر دارد.

به طور کلی حقوقی به آن بخش از قانون گفته می شود که در آن قانون گذار سعی می کند روابط انسان با سایر مفاهیم اجتماعی را بیان کند. در واقع در این بخش از قانون حقوق هر فرد در جامعه مشخص شده و همچنین نحوه دسترسی به این حقوق در موقعیت های مختلف نیز عنوان شده است. به طور مثال اگر فردی بخواهد ازدواج کند باید به قانون خانواده که خود قانونی در دل بخش حقوقی است مراجعه کند. در این بخش مفهوم تخلف و جریمه وجود دارد. وکیل لواسانی که در این حوزه فعالیت می کند بر اساس قوانین به دنبال احقاق حق موکل خود از قانون است و امکان شکایت و یا اعلام جرم را نخواهد داشت.

اما وکیل لواسان در بخش کیفری مسیر دیگری را طی می کند. در واقع در این مسیر آن چیزی که اهمیت دارد مفهوم جرم است. به بیان ساده تر قانون کیفری یعنی جرم و اثبات آن. اگر جرم ثابت شود مجازات متناسبی نیز برای آن باید در نظر گرفته شود. کل قانون کیفری به این دو مفهوم پرداخته است. مسئله ای که می تواند اهمیت کارکرد وکیل لواسان را در این بخش بیشتر کند این است که در این حوزه امکان مشخص کرده زنده ماندن یا نماندن افراد نیز وجود دارد بنابراین می تواند گفت کارکرد وکیل لواسان در این حوزه بسیار مهم و قابل توجه است. در این بخش است که وکیل لواسان امکان طرح شکایت و دعوی علیه خوانده را دارد. همچنین وکیل لواسان در این حوزه می تواند در خصوص اجرای حکم و … وارد عمل شود.

وکیل لواسان (7)
وکیل لواسان (7)

وکیل لواسان و مفهوم جرم

وکیل لواسان اگر بخواهد در حوزه کیفری فعالیت کند با مفهوم جرم سر و کار دارد. در واقع وکیل لواسان کیفری ارتباط مستقیمی با جرم دارد. از این رو در ادامه بهتر است کمی هم به این مفهوم از دید قانون بپردازیم. در واقع می خواهیم بدانیم که جرم از دید قانون چگونه تعریف می شود و به شکلی می توان یک جرم را اثبات کرد.

در ذهن بسیاری از ما جرم تنها عبارت است از هر کاری که خلاف قانون باشد. اما این تعریف کاملا درست یا کاملا غلط نیست. تنها چیزی که از آن می توان فهمید این است که این تعریف از دیدگاه قانون نیست. قانون برای تعریف و اثبات جرم از سه رکن مادی، معنوی و قانونی استفاده می کند. در واقع زمانی این سه رکن به صورت همزمان اثبات شود می توان گفت که جرم اثبات می شود و فاعل را می توان مجرم نامید.

رکن مادی به این سوال پاسخ می دهد که آیا جرم اثرات منفی و قابل اثبات دارد یا خیر؟ در صورتی که اثبات شود که فعل اثر منفی و آسیب زننده ای داشته و این اثر قابل اثبات یا رویت باشد. می توان گفت که رکن مادی فعل برای مجرمانه بودن آن اثبات می شود. اما در خصوص رکن معنوی باید گفت که در این جا قانون به فاعل یا کننده فعل نگاه می کند. در این جا قانون این سوال را می خواهد پاسخ دهد که آیا فاعل از روی عمد و یا هدف و نیت قبلی و همچنین با دانش و آگاهی دست به چنین کاری زده است یا خیر؟

اگر پاسخ مثبت باشد رکن معنوی مجرمانه بودن فعل نیز اثبات می شود اما اگر این چنین نباشد. یعنی ثبات شود که عمدی در کار نبوده و سهوا چنین اتفاقی رخ داده داستان به نحوی دیگر رقم می خورد. یکی از مهمترین کارکردهای وکیل لواسان در حوزه کیفری دقیقا اثبات یا رد همین رکن است. در رکن قانونی نیز به این نکته اشاره می شود که آیا فعل مصداق قانونی دارد؟ در صورتی که فعل مصداق قانونی داشته باشد و ظرف قانونی مشخصی برای آن وجود داشته باشد، جرم اثبات می شود و بر اساس آن مجازات مشخصی نیز برای آن تعیین می شود. اما اگر قانون در خصوص فعل سکوت کرده باشد بر اساس ماده دو قانون مجازات اسلامی امکان جرم خواندن فعل وجود ندارد.

وکیل لواسان (6)
وکیل لواسان (6)

وکیل لواسان و نگاه به انواع مجازات

وکیل لواسان که در حوزه حقوقی فعالیت می کند علاوه بر مفهوم جرم با مفهوم مجازات نیز سر و کار دارد. در واقع می توان اینگونه گفت که بخش دوم کارکرد وکیل لواسان بعد از اثبات جرم، تعیین مجازات متناسب آن است. برای بسیاری از ما مجازات یک مفهوم ساده و یکتاست. در واقع برای ما مجازات چیزی جز تبعات قانونی معنا نشده است که می تواند جان و مال مجرم را تحت تاثیر قرار دهد.

اما اگر بخواهیم به درستی با کارکرد وکیل لواسان آشنا شویم باید به این نکته توجه کنیم که مجازات انواع مختلفی دارد. در قانون ایران دو نوع مجازات وجود دارد. با توجه به این که اصل و اساس قانون ایران بر اساس اسلام و شرع تدوین شده کاملا طبیعی است که برخی از جرایم و مجازات های آن توسط اسلام و شرع مشخص شده باشد. این دسته از مجازات هایی که توسط شرع مشخص شده به عنوان مجازات حدی در قانون شناخته می شود. نکته مهمی که می تواند کارکرد و اهمیت وکیل لواسان را در این حوزه نشان دهد این است که در مجازات حدی امکان تغییر مجازات وجود ندارد. به طور مثال اگر مجازات حدی 80 ضربه شلاق باشد امکان کم و زیاد کردن آن توسط هیچ نهادی وجود ندارد. بنابراین در این جا حساسیت کار بسیار افزایش پیدا می کند.

اما در خصوص نوع دوم مجازت ها باید گفت که آن دسته از مجازات هایی که توسط خود قانونگذار تعیین می شود را مجازات تعزیری می گوییم. این دسته از مجازات ها بر اساس کیفیت جرم، شدت جرم، شرایط اجتماعی، افکار عمومی و … تعیین می شود. این دسته از مجازات ها قابل تغییر و تخفیف هستند.

بنابراین وکیل لواسان در این حوزه از مجازات ها می تواند در خصوص تخفیف مجازات و … وارد کار شود. به نوعی می توان گفت که در این نوع مجازات ها دست وکیل لواسان باز تر است و می تواند بهتر از موکل خود دفاع کند. این ها نکاتی بود که باید در خصوص انواع مجازات ها می دانستیم. در واقع شناخت انواع مجازات ها می تواند بخش مهمی از کارایی وکیل لواسان را به عنوان یک وکیل حقوقی به ما نشان دهد.

وکیل لواسان (4)
وکیل لواسان (4)

وکیل لواسان و سختی کار یک وکیل کیفری

وکیل لواسان را اگر به عنوان یک وکیل کیفری در نظر بگیریم می توانیم حرف های زیادی بزنیم. در واقع یک وکیل کیفری علاوه بر این که باید سعی کند حق موکل خود را در دادگاه زنده کند و مانع از این شود که حقوق موکلش زیر سوال برود. همچنین به جز این که این وکلا بر اساس ذات وکالت می توانند در حوزه مشاوره های قانونی نیز فعال شوند، یک وکیل لواسان به عنوان یک وکیل کیفری سختی های خاص خودش را دارد.

مهمترین سختی که این دسته وکلا تحمل می کنند و با آن رو به رو هستنند، جو دادگاه های کیفری است. در واقع مسئله ای که وجود دارد این است که دادگاه های کیفری برای جان و مال افراد تصمیم گیری می کند. یعنی این دادگاه ها به صورت مستقیم بر زندگی افراد تاثیر گذار است و همین موضوع می تواند کار را برای دفاع و کار در این دادگاه ها سخت کند. فرض کنید که وکیل لواسان مشغول دفاع از فردی متهم به قتل است. در طرف مقابل خانواده ای قرار دارد که عزیزی را از دست داده اند و حال و روحیه آنها کاملا متشنج است. در چنین شرایطی انسان ها معمولا بر اساس احساس تصمیم گیری می کنند. از این رو این افراد نیز بر اساس احساس خودشان درخواست قصاص موکل این وکیل را دارند. حال وکیل لواسان به عنوان یک وکیل کیفری باید سعی کند که اولا مانع از این شود که احساس خانواده مقتول در دادگاه حاکم شود و ثانیا باید سعی کند از این احساس به نفع موکل خود در دادگاه استفاده کند. بنابراین مدیریت احساسی در دادگاه های کیفری بسیار اهمیت دارد. از این روست که گفته می شود که کارکرد وکلایی مانند وکیل لواسان که در حوزه کیفری کار می کنند بسیار اهمیت دارد و این چنین وکلایی به نوعی باید یک روانشناس درجه یک هم باشند.

فرض کنید که در این دادگاه قرار است برای زنده ماندن یا نماندن متهم ( مجرم ) تصمیم گیری شود. حال در این حالت به نظر می رسد این وکیل مجرم است که به عنوان آخرین راه نجات برای او باقی مانده است. همین موضوع کارکرد و سختی کار وکیل لواسان به عنوان یک وکیل کیفری را به خوبی می تواند نشان دهد.

وکیل لواسان (1)
وکیل لواسان (1)

وکیل لواسان و مهمترین مسائل قانونی در این منطقه

وکیل لواسان کسی است که در حوزه منطقه لواسانات می تواند کارکرد عمده ای داشته باشد. در واقع بگذارید اینگونه بیان کنیم. بر اساس قانون بسیاری از جرایم و بسیاری از تعارضات قانونی چه در حوزه حقوقی و چه در حوزه کیفری به دادگاه محل ارجاع داده می شود. از این رو عمده مسائل ایجاد شده در منطقه لواسان در همان دادگاه ها و دادسراهای محلی این منطقه مورد بررسی قرار می گیرد. مگر این که مسئله ای ایجاد شود که باید آن را در دادگاهی مانند دادگاه انقلاب تهران مورد بررسی قرار داد.

بنابراین زمانی که عمده تعارضات قانونی منطقه لواسانات در همان منطقه مورد بررسی قرار بگیرد، می توانیم بر اساس این تعارضات عمده کارکرد یک وکیل لواسان را متوجه شویم. اگر به آمار مراجعات دادگاهی در این منطقه نگاه کنیم توجهمان به چند تعارض قانونی در حوزه حقوقی و کیفری جلب می شود.

در واقع مهمترین تعارض قانونی ایجاد شده را می توان در حوزه زمین، تغییر کاربری، تصرف غیر قانونی، ساخت و ساز غیر قانونی و مسائل اینچنینی دانست. در واقع مسئله تغییر کاربری و ساختمان سازی عمده مسائلی است که در منطقه لواسان ایجاد می شود. بگذارید اینگونه بیان کنیم، منطقه لواسان یک منطقه سرسبز و خوش آب و هوا محسوب می شود.

به نوعی این منطقه کوهپایه ای و تا حدودی جنگلی است. همین موضوع باعث شده است که توجه بسیاری به این نقطه جلب شده باشد. به خصوص افراد ثروتمندی که در تهران زندگی می کنند و دوست دارند ویلایی در یکی از خوش آب و هواترین مناطق ایران و البته نزدیک به تهران داشته باشند. اما ساختمان سازی قانون و قواعد خاص خودش را دارد. ساختمان سازی باید طابق اصولی باشد که یکی از این اصول رعایت حقوق منابع طبیعی است. در واقع تاجایی که ممکن باشد ساختمان سازی نباید باعث تخریب منابعی مانند جنگل ها و طبیعت شود اما این حرفی نیست که به گوش بسیاری از مالکان ساختمان های ویلایی لوکس در این منطقه برود.

همین تعارض کافی است که تا یک دعوی حقوقی میان شهرداری و صاحبان این مناطق در لواسان ایجاد شود. شهرداری می خواهد دستور تخریب این دسته از ساختمان ها و ویلاها را از قانون بگیرد و صاحبان ویلا ها دوست ندارند مفت و مجانی تمام داشته های خودشان به عنوان ویلا در این منطقه را از دست بدهند. این یکی از مهمترین تعارضات قانونی است که در این منطقه ایجاد می شود. همین موضوع را می توان به عنوان یکی از مهمترین کارکردهای وکیل لواسان در نظر گرفت.

وکیل لواسان (3)
وکیل لواسان (3)

وکیل لواسان و سختی کار به عنوان یک وکیل حقوقی

وکیل لواسان را تا به این جا عمدتا به عنوان یک وکیل کیفری مورد بررسی قرار دادیم. اما این بدین معنی نیست که وکیل لواسان در حوزه حقوقی فعال نیست. به طور کلی اینگونه می توانیم بیان کنیم که عمدتا در مناطقی مانند منطقه لواسان بسیاری از وکلا در حوزه حقوقی فعال هستند. زیرا این حوزه گستردگی بسیار بالایی دارد و بسیاری از مردم درگیر این بخش از قانون هستند.

در واقع می توان گفت که یکی از مهمترین سختی های کارکرد وکیل لواسان در حوزه حقوقی همین است. این حوزه هم از نظر قانون و هم از نظر مراجعات بسیار گسترده است. در واقع در خصوص هر عنوانی که در جامعه وجود دارد و هر رابطه ای که می توان در جامعه پیدا کرد قانون سعی کرده است حرفی زده باشد. بنابراین گستردگی و پیچیدگی های قوانین در این حوزه بسیار بالاست.

سختی دیگر وکلا در این حوزه این است که قوانین حقوقی معمولا در موارد مختلف به صورت یکتا نیستند. بگذارید ساده تر بیان کنیم مثلا فرض کنیم کسی در منطقه لواسان به مشکل قانونی با یک بانک برخورد کرده است. وکیل لواسان تنها با یک قانون ساده و ثابت طرف نیست. در واقع در این مسئله قانونی هم قانون تجارت، هم قانون بانک مرکزی و هم قانون بانک مذکور تاثیرگذار است. بنابراین برای بررسی این تعارض باید چند قانون مختلف را مورد بررسی قرار داد. در بسیاری از موارد و مسائل حقوقی این نکته بسیار وجود دارد و همین موضوع را می توان از سختی های کارکرد وکیل لواسان در حوزه حقوقی دانست. در واقع همپوشانی قوانین در بخش کیفری و در برخی مواقع ابهامات قانونی ایجاد شده در این بخش از قوانین را می تواند مهمترین سختی کار وکیل لواسان در این حوزه دانست.

نکته مهمی که باید در خصوص بخش حقوقی بدانید این است که بخش حقوقی ذات و روح قانون را در برگرفته است. در واقع در این بخش است که قانون دوست دارد رابطه افراد را مدیریت کند و برای آن ها چارچوب ایجاد کند. بنابراین اجرای درست این قوانین ارتباط مستقیمی با بهبود روابط در جامعه دارد. این نکته بسیاری مهمی است که باید در خصوص کارکرد وکیل لواسان در حوزه حقوقی مورد توجه قرار داد.

وکیل لواسان (5)
وکیل لواسان (5)

وکیل لواسان چه تخصص هایی باید داشته باشد؟

یکی از شرایط انتخاب وکیل لواسان را می توان توجه به تخصص ها و دانشی که باید داشته باشد دانست. در واقع همانطور که گفتیم قانون یک مفهوم پیچیده در تمامی ابعاد است. از این رو آن را می توان یک حوزه کاملا تخصصی دانست. از این روست که قانون به عنوان یک مفهوم آکادمیک در حال تدریس و آموزش است. در واقع قانون در دانشگاه به عنوان یک عنوان تخصصی در حال آموزش است.

از این روست که نمی توان انتظار داشت که هر فرد عادی در جامعه قوانین را به سادگی متوجه شود و بتواند بر اساس آن پیش برود. زیرا این قوانین به اندازه ای پیچیده هستند که امروز تبدیل به یک علم مهم شده است و در دانشگاه های مختلف دنیا در حال تدریس است. بنابراین در اولین گام وکیل لواسان باید تخصص کافی آکادمیک در این حوزه داشته باشد. یعنی حداقل باید دارای مدرک کارشناسی در رشته حقوق باشد.

اما همانطور که گفتیم قانون چه در بخش حقوقی و چه در بخش کیفری بسیار گسترده است. بنابراین تخصص به دست آمده در دانشگاه آن هم در مقطع کارشناسی تنها یک تخصص کلی در تمامی این حوزه هاست. وکیل لواسان در حوزه های مختلفی می تواند فعالیت داشته باشد. برخی از وکلا در حوزه قوانین خانواده، برخی دیگر در حوزه قوانین تجاری، برخی دیگر در حوزه قوانین مالیاتی، برخی دیگر در حوزه قتل و … فعالیت دارند. شما باید تفاوت های وکلای مختلف همچون وکیل دیه یا حتی وکیل قتل را بشناسید.

در واقع شما بر اساس نیازی که دارید باید سراغ وکیل لواسانی بروید که در حوزه مربوط به نیاز شما تخصص کافی را داشته باشد. بگذارید ساده تر بیان کنیم، فرض کنیم که شما درگیر یک پرونده قتل شده اید. شما بر اساس قانون می توانید از وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید. در قانون الزامی به تخصصی بودن عنوان وکیل نشده است. یعنی بیان نشده است که شما لزوما باید از وکیل قتل در این پرونده استفاده کنید. اما آیا منطق شما این را بیان نمی کند که استفاده از یک وکیل لواسان در حوزه قتل می تواند احتمال موفقیت شما را افزایش دهد؟ بنابراین به جای این که شما بخواهید از یک وکیل خانواده یا یک وکیل تجاری استفاده کنید، سراغ یک وکیل قتل می روید.

چگونه نیاز قانونی خودمان را به کمک وکیل لواسان کشف کنیم؟

وکیل لواسان به خوبی می داند که شناخت نیاز قانونی اولین گام محسوب می شود. گامی که بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند. در واقع شما برای این که بتوانید بهترین وکیل لواسان را پیدا کنید و یا در مسیر قضایی و قانونی خودتان به شکل درستی اقدام کنید باید ابتدا بدانید که نیاز قانونی شما چیست؟ دقیقا در چه حوزه قانونی نیاز به وکیل دارید؟ آیا به وکیل از نظر مشاوره نیاز دارید و یا این که از وکیل لواسان می خواهید تا در یک مسیر قضایی همراه شما باشد؟ همه این سوالات و پاسخ های آن ها وابسته به این دارد که شما نیاز خودتان را کشف کنید.

اما سوال اینجاست که چگونه می توان نیاز قانونی خودمان را پیدا کنیم؟ شاید این سوال برای بسیاری از ما عجیب باشد. به هر حال زمانی که ما درگیر یک مسیر قضایی شویم می دانیم که آن مسیر قضایی چیست و باید سراغ کدام وکیل باید برویم. در واقع اینگونه تصور می کنیم که حداقل می توانیم عنوان این مسیر قضایی را درک کنیم. این موضوع شاید درست باشد اما مسئله اینجاست که یک وکیل لواسان یا هر وکیل دیگر زمانی می توانند به شکل درست تری به شما کمک کنند که شما بتوانید اطلاعات دقیق تری با زبان قانون در اختیار آنها قرار دهید. این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از ما امکان انجام آن را نداریم.

اینجاست که مشاوره حقوقی خودش را نشان می دهد. در واقع مشاوره حقوقی که توسط وکلا و مشاوران حقوقی انجام می شود می تواند نشان دهد که شما در چه مسیر قانونی قرار گرفته اید و یا تصمیمی که می خواهید بگیرید در چه حوزه قانونی است و بهترین کارایی که می توانید از نظر قانونی داشته باشید چیست. در واقع این مشاوره ها که می تواند توسط وکیل لواسان نیز ارائه شود مسیر کلی قانونی و قضایی شما را نشان می دهد.

شما با یک مشاوره حقوقی ساده می توانید مهمترین مسائل قانونی و مسیر قضایی خودتان را بهتر درک کنید. اگر دنبال یک مشاوره حقوقی معتبر و آنلاین هستید می توانید از گروه وکلای پارسا کمک بگیرید. این گروه با بهره گرفتن از بهترین وکلا و مشاوران قانونی می تواند بهترین گزینه های قانونی را در اختیار شما قرار دهد.

وکیل لواسان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری متخصص

یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک وکیل لواسان باید داشته باشد این است که وکیل باید از مجوز لازم برای وکالت برخوردار باشد. در واقع قانون تنها و تنها به این مجوز نگاه می کند. زمانی یک وکیل لواسان می تواند از حقوق شما در مسیرهای قضایی دفاع کند که مجوز لازم برای وکالت خودش را ارائه دهد و این مدرک چیزی جز وکالت پایه یک دادگستری نیست.

به طور کلی افراد بعد از آن که رشته حقوق را در دوره کارشناسی به پایان رساندند دارای مدرک کارشناسی حقوق می شوند. این افراد با این مدرک امکان حضور در برخی از مجامع قضایی و قانونی را دارند و حتی می توانند به عنوان مشاوره حقوقی فعال شوند. اما اگر بخواهند به عنوان یک وکیل از آن ها استفاده شود باید آزمونی تحت عنوان آزمون وکالت را قبول شوند. بر اساس این آزمون مشخص می شود که آیا این فرد می تواند به عنوان یک وکیل در جامعه حضور داشته باشد یا خیر. بعد از آن این افراد چند سال به عنوان کارآموز در کنار یک وکیل شروع به فعالیت می کند و در نهایت بعد از آن است که مجوز وکلات این فرد به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری صادر می شود.

به نوعی دستگاه قضایی یک مرجع قانونی است و با زبان قانون صحبت می کند. از این رو باید مطمئن باشد فردی که به عنوان وکیل به دادگاه معرفی می شود با زبان قانون آشنا است. این اطمینان توسط ارائه مدرک وکالت پایه یک دادگستری ایجاد می شود. از این روست که قانون ارائه این مدرک را توسط وکیل الزامی دانسته است و بدون این مجوز قانونی امکان وکلات از فرد گرفته می شود.

وکیل لواسان و مسئله ای به نام تجربه

اما در کنار تخصص و داشتن مجوز وکالت، این تجربه است که اهمیت فوق العاده ای می تواند در انتخاب وکیل لواسان داشته باشد. بگذارید ساده تر بیان کنیم. همانطور که در طول این مقاله عنوان کردیم، مسیرهای قانونی عملا مسیرهای سخت و بسیار پیچیده و پر از ابهامی محسوب می شود. این پیچیدگی گاهی به اندازه ای است که می تواند هر مرد و زن قانون را هم به اشتباه بیاندازد. این جا تجربه است که می تواند به کمک وکیل لواسان بیاید. در واقع تجربه می تواند نشان دهد که وکیل لواسان از چه مسیر هایی عبور کند و در هر موقعیتی سراغ چه مفاهیمی برود.

گاهی لازم است که یک وکیل لواسان از یک آیه قرآن یا یک مفهوم شرعی استفاده کند تا بر اساس آن نظر قاضی را جلب نماید. در واقع اگر شما دوست دارید که سریع تر و راحت تر به نتیجه مطلوب خودتان برسید بهتر است که از یک وکیل با تجربه در این حوزه استفاده کنید. به بیان ساده تر اگر بخواهیم بیان کنیم، تخصص یک وکیل مجرب نشان می دهد که چگونه باید به هدف مورد نظر برسد و تجربه آن می تواند بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف را مشخص کند. هزینه کردن برای یک وکیل با تجربه را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری سود آور در نظر گرفت.

The post وکیل لواسان appeared first on گروه وکلای پارسا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *